Akbank havale/EFT işlemi iptal etme

Keremmxo78

Hectopat
Merhaba, babamın Akbank kartından benim ininal kartıma IBAN no.su ile para transfer edecektik ve açıklamada 15 dk. içinde gelir yazıyordu ama 1.30 saat oldu ve gelmedi. Fakat Akbank Direkt'ten baktığımda babamın kartından para eksilmiş. Dedim bir IBAN'e bakayım yanlış mı yazmışım diye fakat IBAN de doğru ama para benim kartımda gözükmüyor fakat Akbank'ın uygulamasından baktığımda para eksilmiş. Kısacası ben bu havale/EFT işlemini iptal etmek istiyorum. Nasıl ederim? Akbank'ın uygulamasına babamla girdik ama bir yerde "İptal Et" gibi bir şey yazmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. (Babamın kartı Akbank, benim kartım İninal.)

Havale iptal edilemez. EFT sadece henüz tamamlanmadıysa iptal edilebilir. Bir hata varsa iptal değil iade yapılmalıdır. İNİNAL karta para yollarken açıklamaya barkod numaranızı yazmanız gerekiyor. Barkod numarasını doğru yazıp yazmadığınızı kontrol ettiniz mi? Yanlış yazdıysanız İNİNAL'e ulaşmanız gerekiyor. Ortada Akbank ile alakalı herhangi bir durum yok.

Havale iptal edilemez. EFT sadece henüz tamamlanmadıysa iptal edilebilir. Bir hata varsa iptal değil iade yapılmalıdır. ininal Kart'a para yollarken açıklamaya barkod numaranızı yazmanız gerekiyor. Barkod numarasını doğru yazıp yazmadığınızı kontrol ettiniz mi? Yanlış yazdıysanız İNİNAL'e ulaşmanız gerekiyor. Ortada Akbank ile alakalı herhangi bir durum yok.

Barkod kısmını doğru yazıp yazmadığımı hatırlamıyorum bunj öğrenebilir miyim?

Geri
Yukarı