Akbank Kredi Kartı Limiti Saçmalığı

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Merhaba arkadaşlar,

Orta segment bir telefon almak için mevcut kartlarımın aksine Akbank kredi kartının avantajlı bir konumda olduğunu gördüm.
Bunu birkaç üründe daha yaşayınca Akbank'da da kartımız bulunsun deyip kredi kartı açtırdım. Hangi banka avantajlı ise ödemelerimi onunla yaparım düşüncesindeyim.

10K olan limit otomatik olarak tanımlandı. İhtiyacım ise 13K limit olmasıydı yalnızca. 3K limit artırım talebine olumsuz bir dönüşü bile 2 gündür alamadım.
Bankayı aradığımda olumsuz dönüşü görüyorlar ancak bana bir bilgilendirme yapmaktan acizler.
Bunu geçtim, sıkıntı yaratan kredi kartım hangisidir diye soruyorum, Enpara hiç istemediğim halde 40K kredi kartı limiti veriyor çünkü. Önüne gelene limit dağıtıyor.
Cevap şu ki limit artırımına engel farklı bir kredi kartınız da görünmüyor, size 10K tanımlanmış şeklinde. Maaş bilgisini gizlilik sözleşmeleri gereği ifşa edemiyorum haliyle ama 13K limiti vermeyecekleri adam zaten yoktur piyasada.

Bir anormallik de şu ki 3K limit vermedikleri adama 50K krediyi zorla vermeye çalışıyorlar. Bunu geçtim faizsiz kredi adı altında 10K para 6 ay taksit ile sokaktan geçene dağıtılıyor. Be mübarek 10K'yı sokağa dağıtıyorsun da ihtiyacı olan adama sebepsiz 3K limit veremiyor musun?

Müşteri temsilcileri desen durumun farkında, hiç müşteri kazanma çabaları yok. Onlar da çaresizlik içerisinde - işlerini yapmaya çalışıyor. Bankanın stratejisi baştan yanlış.

Sen daha banka sistemlerini ayakta tutamayan, günleri aşan kesintiler yaşatan kararlı kararsız bir bankasın, müşteriyi kucaklayacağın yerde beni uğraştırdıkları şeylere bakın :)

Gerçekten Akbank'a diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Bu kafa ile giderse emeklilerin maaşını çektiği bir banka olmaktan öte gidemez.

Yasal bir sınır var kredili ürün kullanımında ve buna takılıyorsundur muhtemelen. Onlar sana şu kartından ötürü limitiniz artmıyor diyemez sana. Sen durumun farkındaysan kartını kapatıp öyle limit artırım talep edebilirsin.

Limit konusunda enpara çok iyi. Bende 5000 tl olan iş Bankası kartımın limitini arttıramadım. Defalarca talep etmeme rağmen arttırmadılar. Enparadan kredi kartı başvusu yaptım ben iş bank kartımı iptal ettirdim. Yeni en para limitim 63bin ₺.

Artık bankalar çok saçmaladı örneğin 30 k limitli kredi kartı gönderiyorlar 2 k daha limit arttırmaya gelince olumsuz dönüş yapıyorlar.

Hocam bende de Axess var juzdan üzerinden limit artırımı yapıyorum bir sorun olmadan artıyor, aldığın maaşı soruyor yüksek yazın sorun olmaz.

Geri
Yukarı