Akdeniz'de İngiltere'ye ait F35 uçağı suya düştü!

Hocam ben saldıran demedim ki. İngiliz Savunma Bakanlığı ne aciklamissa ben ona inanırım ötesi berisi beni ilgilendirmez ki zaten. Benim ilk anda Koral deme sebebimi de acikladim zaten. Koral ilk envantere girdiği donemlerde yapılan operasyonlarda her düşen-vurulan platformlara Koral esprisi yapılırdı. Acaba bu duruma aşina olan birileri var mı diye yazdım ilk anda. Aldığım ilginç cevaplardan sonra da işi gırgıra sürdüm o kadar. Ama görüyorum ki kulaktan dolma bilgilerle cevaplar veriliyor.
Bilmediğim bir espriydi ama söylediklerimde kulaktan dolma bir bilgi yok.

Jüpiter füzeleri, ABD'nin SSCB'ye karşı bize konuşlandırdığı sistem. Söylenti değil gerçek fakat ne yazık ki Küba krizi sonrası sistemelr sökülmüş. O sistemi de zaten kafana göre ateşleyemeceğini söylememe gerek yok sanırım, yani ABD gelip alın bunu kafanıza göre kullan diye yerleştirmemişler.
Jüpiter füzeleri mi kaldı Allah aşkına hocam. B-61'ler var İncirlik'te. İncirlik'teki ABD askerleri, ABD uçakları ne kadar ABD maliysa o bombalar da o kadar ABD malı.

@Ecmel Her zaman yorumları o ayarda. Başından engellemiştim ben. Mantıklı bir şey çıkmayacağı belliydi o zamandan muhtemelen. Sebebini bile hatırlamıyorum. Boşuna prim yaptırmayın en iyisi. :)

Ucuna da taramalı takar "tatatata" diye sıkarak gider. Muhteşem bence.
Ee yani? Engelledin ve mantıklı bir şey çıkmayacağı belliydi? Benim bir metodum var belli ki, anlatım tekniği diye dersler okutuluyor üniversitelerde. Ortada düşen bir uçak var, öte yanda Koral var , Korkut var, Atom mühimmatı var. 10 seneye yakındır Savunma Sanayii ile ilgileniyorum şahsen ve F-35'in o mesafeden Koral'in, Korkut'un düşürmesi "Ziya"nin "Çakı"yla "Aslan" avlaması gibidir. Sen de hadi benim yaptığım espriyi anlamadin -zira doğası gereği mantıklı bir izahı yok- eyvallah, bir şey bilmiyor bu deyip " teknik bilgi" de sunamadin ona da eyvallah ama bütün bu aşamaları atlayıp "taramalı" asagilamasi yapıp üstüne de kendini mantıkli karsiyi mantıksız bulman eyvallah denilebilecek bir davranış değil. Ben seni engellememisim, hic de hafızamda yer edinmemissin muhtemelen bundan sonra da durum değişmez.
Gitti 78 milyon $.
Allah'tan dolarla maaş almıyorlar!

Kalktıktan kısa bir süre sonra denize acil iniş yapmış. Compressor stall olmuş olabilir ya da VTOL sistemi erken kapanmış olabilir.

F-35'ler için yeni bir şey değil:

Son olarak, Koral bir HSS değil radar önleme ve elektronik harp silahı diye biliyorum. Hani konuyla Koral'ın ilgisini geçtim, bilmem kaç km ötede düşen uçakla Türkiye'nin ne alakası var?

Trol ve boş mesajları, Mizah ve Eğlence kategorisine yazabilirsiniz. Türlü F-35 düşürme fantazilerinizi de yine orada açacağınız konularda paylaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
yuriyen ucak1.png

uru2.png

Geri
Yukarı