Akdenizde petrol çıktı mı?

Akdeniz'de petrolden çok Karadeniz'de doğal gaz çıktı deniyor. Gerçekten de çıktıysa hatırı sayılır miktarda doğalgaz ithal ettiğimiz Rusya'nın işine gelmeyecektir.

Ayrıca çıkarmak önemli değil, bunu kullanıp pazarlamak önemli.

@kyoraku Çok çıkıp hızlı işleme koyulursa düşer. Petrol bu. Doların düşme ihtimaline niye sıkıldın 😀
Dolar'ın düşme ihtimalinden niye sıkılayım?
Bana karşı açık bir ithamınız, suçlamanız varsa belirtin.
Petrol kaynağını elde etmekle dolar arasındaki bağlantı çok çetrefillidir.
Dünyanın en büyük petrol rezervine sahip Venezuela'nın durumu ortada.
"Petrol bulalım, şak dolar 5 TL, millet bi şaşırır, demek ki bunlar daha çok petrol bulursa ne olacak der" edebiyatını da, ne oldu dolar düşerse üzülür müsün edebiyatını da bırakın...
Hepimiz vatanseveriz, "doların düşme ihtimalinden niye sıkıldın" deyip emoji koyarak beni başka kefeye koymaya da çalışmayın.

Son düzenleme:
@kyoraku Aslında tüm olay ABD nin dediklerini yapmıyoruz diye. Borsanın öyle basit bir kavram olmadığının farkındayım. Hani tamam desek işbirliği yapsak bak nasıl düşüyor. Zaten sadece ticaret değil başka olaylar da bunu etkiliyor Rahip Brunson'u vermedik diye yaptırım uygulandı dolar ne oldu fırladı. Sadece ticaret değil. Bizim burada yazdıklarımız düşüncedir, tartışıyoruz. Ben dolar 3 liraya iner demedim 5 civarına düşebilir dedim. Asker sayısı 123.000 olan ülkeyi kalkmış örnek gösteriyorsun bana her metrekareden oluk oluk petrol çıksa ne yazar? Güç olmadıktan sonra, ordu olmadıktan sonra. En önemlisi, destekçi olmadıktan sonra. Bakma Türkiye ile ilişkisi olmasa drone ile suikast girişiminde bulundukları o başkanı çoktan öldürüp ülkeye girmişlerdi. Bir kaç sebep daha var ama başka konu...

Geri
Yukarı