AKG Kulaklığın Mikrofonunu PC'de Kullanma

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
PC.jpg

Samsung Galaxy S8 cep telefonumun kutusundan çıkan AKG marka kulaklıktan fazlasıyla memnunum, eski bilgisayarımda tek jak girişi vardı ve oraya taktığımda hem mikrofon, hem de kulaklık aynı anda sorunsuz olarak kullanılabiliyordu. Fakat şimdi masaüstü bilgisayar topladım ve eski bilgisayarımdaki gibi tek giriş değil de 2 tane giriş yeri mevcut. Kulaklık kısmına kulaklığımı takarak sorunsuzca kullanıyorum ama kulaklığın mikrofonu aktif olmuyor. Konuyla ilgili Asus ile iletişime geçtim (Anakartım Asus TUF B350M Plus Gaming) ve kendileri bana anakartımımın böyle bir özelliği olmadığını söyledi. İnternette araştırdığım kadarıyla ayırıcı almam gerekiyormuş ama ayırıcıların da ses kalitesini çok bozduğunu söyleyenler var.

Ugreen.PNG

Türkiye'de satılan adam akıllı bir ayırıcı markası olmadığı için Aliexpress'e baktım, Ugreen'i bilen bilir kaliteli bir markadır. Bu yüzden linkteki ürünü tercih ettim: Ugreen Splitter Headphone for Computer 3.5mm Female to 2 Male 3.5mm Mic Audio Y Splitter Cable Headset to PC Adapter-in Audio & Video Cables from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group

Ama 60 günlük sürenin bitmesine 5 gün kaldı ve halan daha gelmedi, bu mağazadan daha önce AUX kablosu almıştım o da elime gelmedi ve Dispute açarak para iadesi aldım. Tabi olayın üzerinden birkaç ay geçiyor ve ürün halan daha piyasada yok. Sanırım bu ayırıcı da gelmeyecek diyorum o yüzden içimden.

Kulaklığın sesini bozmadan mikrofonu en mantıklı şekilde nasıl kullanabilirim? Eğer bu ürün hafta içinde elime ulaşmaz ise harici mikrofon almayı düşünüyorum ama onlar da çok itici geliyor bana. Kulaklığım gerçekten kaliteli ve mikrofonu eski bilgisayarımda beni fazlasıyla tatmin ediyordu. Cidden bu mikrofon olayı yüzünden arkadaşlarımla multiplayer oyuna giremez oldum, girdiğimde de Discord'u telefonumdan açıyorum ama telefondan nereye kadar? Bu konu için nasıl bir çözüm önerirsiniz? Siz nasıl bir çözüm kullanıyorsunuz?

Yorumlarınız değerlidir, şimdiden teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Ufak bir ayırıcı, ses kalitesine o kadar etki etmemeli. Zaten kablo mesafesi kısa.

Bunu alabilirsiniz:

Kulaklık Mikrofon Ayırıcı Aparat 3.5mm Headphone Mic Audio 2 Erke - n11.com

Olmazsa öyle yapacağım. Genel olarak ayırıcıların yorumlarında bu yorumları görüyorum o yüzden emin olamadım. Siz nasıl bir çözüm kullanıyorsunuz?

Hafta içi bekleyelim bakalım, gelmezse Cuma günü alırım buradan bir ayırıcı, Teşekkürler. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı