Akıcı bir şekilde konuşmak

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Arkadaşlar kekemeliğim yok, heyecanlanma sıkıntım da yok ama akıcı bir şekilde konuşmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Konuştuğumda teklemeden konuşmak istiyorum. Karşımdaki adam 1 laf söylemeden 5 lafı takır takır saydırmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Kitap alıp sesli bir şekilde okursanız etkisi iyi olur diyorlardı denemekten zarar çıkmaz. Sorunu çözdüğünüzde yazarsanız başkaları da faydalanır. Bence bu sesli kitap okumayı bir deneyin.

Kitap alıp sesli bir şekilde okursanız etkisi iyi olur diyorlardı denemekten zarar çıkmaz. Sorunu çözdüğünüzde yazarsanız başkaları da faydalanır. Bence bu sesli kitap okumayı bir deneyin.
Dediğinizi yapacağım. Teşekkür ederim. Buradan ilerlememi paylaşacağım.

Düzenli kitap okuyan kişiler böyle durumlarda kendini belli ediyor. Ayrıca bazı egzersizler var (spikerlerin vs. yaptığı) o egzersizleri düzenli olarak yaparsan bu da seni geliştirir.

Telaffuzu zor yabancı dillere yönelebilirsin. Veya değişik bir kullanımı olsun. Mesela Almanca`da ``tschüss`` var. Biraz ıslık gibi. İngilizce üzerine çalışarak hem İngilizce öğrenimime katkı sağladım, hem de hızlı okuma geliştirdim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı