Çözüldü Akıllı anahtara nötr çekmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

288807

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meross marka akıllı anahtar satın aldım, ancak bilmiyordum ki nötr hattın gerektiğini.
İnternette rehberler var ancak elektrik bilgim konusunda kararsızım.
Nötr hat gerekli mi?
Nötr hat olmadan bu anahtarı çalıştırabilir miyim?

Meross marka akıllı anahtar satın aldım, ancak bilmiyordum ki nötr hattın gerektiğini.
İnternette rehberler var ancak elektrik bilgim konusunda kararsızım.
Nötr hat gerekli mi?
Nötr hat olmadan bu anahtarı çalıştırabilir miyim?

Bazı anahtarlar nötr gerektirmiyor ama cihazın üzerinde nötr girişi varsa takmalısınız eğer elektrik bilginiz çok yoksa ellemeyin bir elektrikçi çağırıp derdinizi anlatın.

Bazı anahtarlar nötr gerektirmiyor ama cihazın üzerinde nötr girişi varsa takmalısınız eğer elektrik bilginiz çok yoksa ellemeyin bir elektrikçi çağırıp derdinizi anlatın.
Anahtarın kendisi ekte L ve N giriş ve çıkış olmak üzere toplamda 4 hat var

Dosya Ekleri

• IMG_2659.jpeg
    IMG_2659.jpeg
    179 KB · Görüntüleme: 18
Anahtarın kendisi ekte L ve N giriş ve çıkış olmak üzere toplamda 4 hat var

Benim bildiğim bunu direk anahtarı iptal edip bunu röle olarak kullanmanız gerekiyor yani buattaki lambaya giden faz nötr ü ayırıp bunu bağlayacaksınız (hatların sadece lambaya gittiğine emin olun eğer üzerinden fazla akım geçerse cihaz bozulabilir)

Benim bildiğim bunu direk anahtarı iptal edip bunu röle olarak kullanmanız gerekiyor yani buattaki lambaya giden faz nötr ü ayırıp bunu bağlayacaksınız (hatların sadece lambaya gittiğine emin olun eğer üzerinden fazla akım geçerse cihaz bozulabilir)

Hocam peki şöyle bir işlem yapsam nasıl olur?
Anahtara bağlamak yerine duvardan gelen kablo ile avize arasına taksam.
Bu şekilde kullanabilir miyim?

Hocam peki şöyle bir işlem yapsam nasıl olur?
Anahtara bağlamak yerine duvardan gelen kablo ile avize arasına taksam.
Bu şekilde kullanabilir miyim?

Eğer düğme ile lamba arasını kastediyorsan evet kullanırsın ama düğme kapatıldığında cihaz devreden çıkar düğmeyi iptal etmen gerekir.

Kullanabilirsiniz fakat arkadaşın da dediği gibi duvarda bulunan anahtar sürekli açık kalmalı.

Bunu da anahtarı direk iptal edip kabloları birleştirerek çözebilir.

Çözüm

Geri
Yukarı