Akıllı Ev Tavsiyesi

3. Odamda otomatik panjür var. Acaba bunu da SmartThing uygulaması üzerinden kontrol edebilir miyim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arduino'yu internete bağladıktan sonra gayet de güzel oluyor. IFTTT'ye göz atmanı öneririm.
Üniversitede bol bol kullandim hatta kendi arduino kartimida bastım. Evimde de arduiono var yanlis anlasilmasin. Gayet güzel alet ama stabil olmasi ve parcalarin uyumlulugu ile alakali sorun yasiyordum. Siz hangi Zigbee gatewayi kullaniyor sunuz? Ne kadara aldınız ve programlayıcı çipini aldiniz mi?

Ayrıca IFTTT ile bilgisiyari acip kapatacak bir olaya ihtiyacim var wake on lan üzerinden. Bunun için bir yöntem var mı?

Üniversitede bol bol kullandim hatta kendi arduino kartimida bastım. Evimde de arduiono var yanlis anlasilmasin. Gayet güzel alet ama stabil olmasi ve parcalarin uyumlulugu ile alakali sorun yasiyordum. Siz hangi Zigbee gatewayi kullaniyor sunuz? Ne kadara aldınız ve programlayıcı çipini aldiniz mi?

Ayrıca IFTTT ile bilgisiyari acip kapatacak bir olaya ihtiyacim var wake on lan üzerinden. Bunun için bir yöntem var mı?
Sadece arduino ile akıllı oda sistemi yaptım kendime.
Gayet stabil, uyumlu ve kolaydı. Bir hubım yok. Telefondan hallediyorum her şeyi.
Sistemden bahsediyim;
Arduino'ya bağlı ESP, rfid, sıcaklık, nem, LCD ekran, servo, röleler bulunmakta. Kapımı kartla veya sesli komutla veya telefondan uygulama ile açabiliyorum. Keza ışıklarımı da ses veya uygulama ile açabiliyorum. Aynı uygulamadan veya Google asistantdana odamın sıcaklık ve nemini de öğrebiliyorum. Webhook ve IFTT kullanıyorum. Bu parçalar dışında hiç para vermedim. Gayet de güzel olmuştu. Ben bunu lisede yapmıştım. Üniversiteye inşallah bu sene başlayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı