Akıllı Ev Tavsiyesi

O prizi röle, simkart modülü gibi birşey vardı birde Arduino. Onla yapabilirsiniz, çok daha ucuz olacaktır. Diğer şeyler içinde Arduino ile yapılabilecek onlarca proje var, ama bu kadar stabil olmaz. Ama daha ucuz olacağı kesin.

Ardunio ile tam efektik olmuyor. Zigbee kontrolcu gerekiyor. Bunu kontrol etmek icin zigbee gateway gerekiyor vs. Oldukca ugrastirici senaryolar. Bunlari bir home assistan ile kontrol etmek icin (rp3+) gerekiyor.

Ardunio ile tam efektik olmuyor. Zigbee kontrolcu gerekiyor. Bunu kontrol etmek icin zigbee gateway gerekiyor vs. Oldukca ugrastirici senaryolar. Bunlari bir home assistan ile kontrol etmek icin (rp3+) gerekiyor.
O mesajı yazarken ilk düşündüğüm şey priz içindi. Gerisi için ise, lazer modülü ve Ldr kullanıp biri geçtiğinde değişkeni arttırabilir. Yada PIR sensörü alıp odada hareket algilaninca alarm çalabilir. RGB LED içinde 4 kanallı role kullanabilir yada Arduino için şerit RGB vardı. 2 tane sinyal pini gibi. Alternatifler var. Başka kartlarda kullanılabilir. Bütçe varsa Rasbery Pi bile kullanilabilir. Ekran alıp da alarmı vs. kurar.

Samsung akıllı priz çok pahalı geldi bana. Xiaomi markasını kullansanız 2 tane alabiliyorsunuz o fiyata. Kullanacağınız uygulamaya uyumlu mu bilmiyorum ama daha ekonomik olmaz mı sizin açınızdan?

Açıkçası Alexa kullandığım için efektif yorum yapabileceğimi düşünmüyorum ama alexa'nın görüntüsü ve spotify'dan doğrudan müzik çalması hoşuma gittiği için alexa tercih ettim.
Amazon Alexa diye aratıyorum ama
Açıkçası Alexa kullandığım için efektif yorum yapabileceğimi düşünmüyorum ama alexa'nın görüntüsü ve spotify'dan doğrudan müzik çalması hoşuma gittiği için alexa tercih ettim.

Ben home mini ile suan tum evin isiklarini kontrol ediyorum. Birde akilli priz var. Onlada vantilator kontrol ediliyor. Brodlink cihaziylada sesle tv ac-kapa yapiyorum. :)
2 sinden biri SmartThing uygulamasını destekliyormu çünkü her şeyi 1 yerden kontol etmek isiyorum.

Amazon Alexa diye aratıyorum ama
O mesajı yazarken ilk düşündüğüm şey priz içindi. Gerisi için ise, lazer modülü ve Ldr kullanıp biri geçtiğinde değişkeni arttırabilir. Yada PIR sensörü alıp odada hareket algilaninca alarm çalabilir. RGB LED içinde 4 kanallı role kullanabilir yada Arduino için şerit RGB vardı. 2 tane sinyal pini gibi. Alternatifler var. Başka kartlarda kullanılabilir. Bütçe varsa Rasbery Pi bile kullanilabilir. Ekran alıp da alarmı vs. kurar.

2 sinden biri SmartThing uygulamasını destekliyormu çünkü her şeyi 1 yerden kontol etmek isiyorum.

Akıllı olması için genelde kontrol edilebilmesi gerekiyor. Kontrol eden abininde bir home mini gibi bir cihaz olmasi felan. :) Yoksa basit sensorlerle ihtiyaci elbetde karsilariz. Bu arada ben rp4+Zigbee+Zigbee gateway alarak bu tarz bir girisime girmek istiyorumda dolar sağolsun yurt dışı alışverişlerinde gözümü korkutuyor.

Mesela ben eve gelmeden telefon ile sesli komut veriyorum. İşıklarım açılıyor vantilatör çalışıyor. Bilgisyar ve televizyon(hdml ile birbirine bagli) aciliyor. Eve gelip direk kanepe karsisina geciyorum. :) Hersey hazir.

Samsung akıllı priz çok pahalı geldi bana. Xiaomi markasını kullansanız 2 tane alabiliyorsunuz o fiyata. Kullanacağınız uygulamaya uyumlu mu bilmiyorum ama daha ekonomik olmaz mı sizin açınızdan?
Az önce baktım desteklemiyormuş.
Amazon Alexa diye aratınca Amazon Echo Dot çıkıyor sanırım aynı şey. Amazon Echo Dot 3.Nesil Akıllı Asistan Hoparlör Speaker Alexa U Fiyatları ve Özellikleri Bu ürünü almayı düşünüyorum hem görselde göründüğü kadarıyla SmartThing destekliyor.

Daha doğrusu bu resimde gözüküyor https://www.amazon.com/Echo-Dot/dp/B07FZ8S74R.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı