Çözüldü Akıllı priz dış alanda kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  

Yukarıdaki ürün indirime girmiş. Ben de aldım.

Almamın sebebi ise:

Benim evim 3. katta, elektrikli motorumu şarja en alt kata prize koyuyorum. Haliyle sürekli in çık yorucu oluyor.
Gece 3 gibi koyduğum da oluyor. Merdivenden inerken insanları rahatsız edebiliyorum. Bazen de işim yokken evden çıkasım gelmiyor; bu nedenle şarj aletinin uzun süre prizde kalması çok sakıncalı olur.

Sorum şu: Zemin kattaki prize bu akıllı prizi soktuktan sonra prizi uzaktan yönetebilmek için ne yapacağız?

Detaylı cevap verirseniz sevinirim.

Çözüm

Almamın sebebi ise:

Benim evim 3. katta, elektrikli motorumu şarja en alt kata prize koyuyorum. Haliyle sürekli in çık yorucu oluyor.
Gece 3 gibi koyduğum da oluyor. Merdivenden inerken insanları rahatsız edebiliyorum. Bazen de işim yokken evden çıkasım gelmiyor; bu nedenle şarj aletinin uzun süre prizde kalması çok sakıncalı olur.

Sorum şu: Zemin kattaki prize bu akıllı prizi soktuktan sonra prizi uzaktan yönetebilmek için ne yapacağız?

1714592894206.png

Bağlantıyı sağlayan bir şey var muhtemelen prizde ona göre akımı falan kesiyor uygulamadan siz komut verince.

Almamın sebebi ise:

1714592894206.png

Bağlantıyı sağlayan bir şey var muhtemelen prizde ona göre akımı falan kesiyor uygulamadan siz komut verince.

Çözüm
Eğer internetiniz çekmiyorsa bir komşunuzdan rica edip onun internetine de bağlayabilirsiniz. Bağladıktan sonra bir şey kalmıyor uygulamaya ekliyorsun prizi sonrası istediğin gibi açıp kapat.
Evet olabilir. Şifreyi verir size eğer verirse tabii, ordan bağlanırsınız uygulamadan da çekince aç kapa yaparsınız sonra kendi internetinize geri dönersiniz en kötü ihtimalle. Alıp deneyin bence iadede sıkıntı çıkar mı bilmiyorum satıcıyı veya n11 prosedürünü.

Evet olabilir. Şifreyi verir size eğer verirse tabii, ordan bağlanırsınız uygulamadan da çekince aç kapa yaparsınız sonra kendi internetinize geri dönersiniz en kötü ihtimalle. Alıp deneyin bence iadede sıkıntı çıkar mı bilmiyorum satıcıyı veya n11 prosedürünü.
Kendi interneti üzerinden de açık kapayabilir illa komşunun internetine bağlanmasına gerek yok.

Bu arada haber verdiğiniz için teşekkürler ben de alacağım galiba baya ucuzlamış.

Son düzenleme:
Kendi interneti üzerinden de açık kapayabilir illa komşunun internetine bağlanmasına gerek yok.

Bu arada haber verdiğiniz için teşekkürler ben de alacağım galiba baya ucuzlamış.

Kendi interneti prize bağlanmıyorsa yani çekmiyorsa ordan nası açıp kapayacak ki?

Kendi interneti prize bağlanmıyorsa yani çekmiyorsa ordan nası açıp kapayacak ki?
Şöyle mesela priz X Wifisine bağlı olsun. Ben Y wifisine bağlı olayım. Benim başka Wifiye bağlı olmam bir şeyi değiştirmiyor prize internet gittiği sürece hangi wifide olursam olayım kontrol edebiliyorum.

Kendi interneti prize bağlanmıyorsa yani çekmiyorsa oradan nasıl açıp kapayacak ki?

Şöyle mesela priz X Wi-Fi'sine bağlı olsun. Ben Y Wi-Fi'sine bağlı olayım. Benim başka Wi-Fi'ya bağlı olmam bir şeyi değiştirmiyor prize internet gittiği sürece hangi Wi-Fi'de olursam olayım kontrol edebiliyorum.

Priz elime ulaştı.

Şimdilik uzaktan kontrol edebiliyorum fakat merak ettiğim şey; prizin aynı Wi-Fi ağına bağlı olması mı lazım illa, yoksa herhangi bir Wi-Fi ağı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı