Akıllı saatler / bileklikler telefonsuz ne kadar kullanışlı?

Merhaba. Bu günlerde spor yaparken vücut değerlerimi görmem nasıl olur diye düşünüyorum ancak bunlar bildiğim kadarıyla telefon ile Full özellikte çalışabiliyorlar. Peki bu cihazlar telefonsuz ne kadar özelliği kapsayabiliyorlar? Mi Band modelleri hesaplı duruyor, ona göre cevaplarsanız sevinirim.

Merhaba. Bu günlerde spor yaparken vücut değerlerimi görmem nasıl olur diye düşünüyorum ancak bunlar bildiğim kadarıyla telefon ile Full özellikte çalışabiliyorlar. Peki bu cihazlar telefonsuz ne kadar özelliği kapsayabiliyorlar? Mi Band modelleri hesaplı duruyor, ona göre cevaplarsanız sevinirim.

Mi Band 4 bilekliğine sahibim. Öncelikle bilekliğin aktivasyonunu yapmak için ilk başta bir telefona ihtiyacınız var. Kurulumu yaptıktan sonra telefonsuzda kullanabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla telefona bağlı olmadığı zamanlarda yapılan aktiviteleri (adım sayma, kalp atışı, uyku, yüzme, koşu) belirli bir süreye kadar cihaz hafızasında kaydediyor. Daha sonra telefona bağlanıldığı zaman kaydettiği verileri senkronize ediyor.

Alacağınız ürüne göre değişebilir. Galaxy Watch 4 kullanmaktayım genel olarak çok memnunum ve işimi aşırı derecede kolaylaştırıyor. Bildirimleri elbette ki telefona bağlamadan alamıyorsunuz fakat spor anlamında gerçekten çok işlevli özellikleri var. Vücut yağı, kası, suyu ve kemik kütlesini ölçmeden stres ölçmeye ve uyku verimini (gece kaç kere uyanmışsın, derin uykuya dalmışsın, REM uykusu geçirmişsin vb.) ölçüp ona göre tavsiye vermeye kadar bir çok artı noktası var. Telefona bağlı olmadan müzik dinlemek en beğendiğim özelliği. Yürüyüş ve koşu yaparken eşofmanın cebinde telefon taşımama gerek kalmaması beni çok rahatlatıyor. Ha bu fiyatlara değer mi derseniz o sizin ne beklediğinize kalmış bir şey.

3 sene önce Mi Band 4 almıştım, sonra Mi Band 5 kullandım yaklaşık 1 sene kadar. Küçük bir aradan sonra Galaxy Watch aldım. Şahsen telefonsuz en işlev gören alet bu. İnternete bağlanıyor, oyun oynanıyor falan filan. Mi Band'lar genellikle spor konusunda çok iyi. Su falan geçirmemesi zaten efsane bir şey, birinde havuzda unuttum saatimi 2 gün kadar, hala hiçbir şey olmamıştı.

Alacağınız ürüne göre değişebilir. Galaxy Watch 4 kullanmaktayım genel olarak çok memnunum ve işimi aşırı derecede kolaylaştırıyor. Bildirimleri elbette ki telefona bağlamadan alamıyorsunuz fakat spor anlamında gerçekten çok işlevli özellikleri var. Vücut yağı, kası, suyu ve kemik kütlesini ölçmeden stres ölçmeye ve uyku verimini (gece kaç kere uyanmışsın, derin uykuya dalmışsın, RAM uykusu geçirmişsin vb.) Ölçüp ona göre tavsiye vermeye kadar birçok artı noktası var. Telefona bağlı olmadan müzik dinlemek en beğendiğim özelliği. Yürüyüş ve koşu yaparken eşofmanın cebinde telefon taşımama gerek kalmaması beni çok rahatlatıyor. Ha bu fiyatlara değer mi derseniz o sizin ne beklediğinize kalmış bir şey.

Ben daha çok bisiklet sürüyorum ve bunun için arkadaşın Mi Band'ında denedik ama telefona bağlı olmak gerek imiş. Acaba sizin saatinizde buna gerek var mı?

Ben daha çok bisiklet sürüyorum ve bunun için arkadaşın Mi Band'ında denedik ama telefona bağlı olmak gerek imiş. Acaba sizin saatinizde buna gerek var mı?
Mi band 5den eski modellerde kaydetmiyor , telefon yok diyip siliyor.

Evet. Bisiklet aktivitesi için telefona bağlı olması gerekiyor. Çünkü GPS üzerinden konumu ve hızınızı kaydediyor. ( Mi Band 4 )

Geri
Yukarı