Akıllı tahtaya taktığım USB'yi PC'ye takarsam virüs bulaşır mı?

EveryFalling

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 5600
Rtx 3060
B450m K
Gskill 3200mhz cl16
600w 80+
MM711
MLD M200 M300
Gamenote H2002p
Ajazz AK871
Meslek
Öğrenci
Merhaba geçen hafta akıllı tahtaya USB taktım ve içinde virüs olduğundan şüpheliyim bilgisayarda Kaspersky var taksam tarar mi? Ve biçimlendirebilir miyim USB'yi açmadan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet çok yüksek ihtimal bulaşır, çünkü o tarz tahtalar fazlaca virüs dolu, eğer durum sizde farklıysa değişir. Kaspersky, virüslü USB'yi açmadan tarayarak tespit eder, daha sonra isterseniz silebilirsiniz sildikten sonra biçimlendirerek kullanabilirsiniz.

Evet çok yüksek ihtimal bulaşır, çünkü o tarz tahtalar fazlaca virüs dolu, eğer durum sizde farklıysa değişir. Kaspersky, virüslü USB'yi açmadan tarayarak tespit eder, daha sonra isterseniz silebilirsiniz sildikten sonra biçimlendirerek kullanabilirsiniz.
Yani direk takayım kaspersky var

Merhaba geçen hafta akıllı tahtaya USB taktım ve içinde virüs olduğundan şüpheliyim bilgisayarda Kaspersky var taksam tarar mi? Ve biçimlendirebilir miyim USB'yi açmadan?
Büyük olasılık bulaşır. Kaspersky güzel bir üründür. Güncel olmayan programlar gördüm. Güncel, aktif olsun. Sıkıntılı durum olursa müdahale edecektir.

Geri
Yukarı