Akıllı telefonlara %20 zam geliyor

Dövizdeki artışın ardından teknoloji sektörü de kur zammını gündeme aldı. MOBİSAD Başkanı Mustafa Turnacı yüzde 20'lik bir zam yapılacağını açıkladı.

Kaynak: Hürriyet

Güne bu harika haberle başladım. Neredeyse kimse peşin telefon almıyor. Herkes banka kredisiyle alıyor. %20'lik zamdan bankaların elde edeceği faiz geliri %20 artacak. Ekonomi gerçekten iyi durumda.

Hayır, Avrupa bizi kıskanıyor! 400TL fiyatı olan bir ekran kartı alacaktım dolar yükselir ve yine alamam o ekran kartını. Telefonumun miladı dolmuş olur ama yine alamam. (alamayız belki de) Seçimlerden sonra döviz artışı devam edecek ve yüzde 20'lik değil de yüzde 40'lık bir zam olacak gibi görünüyor. Seçimlere de az kaldı.

Hayatta kalmak için sadece doğru partiye oy vermek yetmiyor. Artık kuru gıda stoklamakta yetmeyecek teknolojik ürünleride stoklamak zorunda kalacağız :mad:

İnsanlara göre normal. Ya cidden benzin olmuş 6 TL ama kimsenin sesi çıkmıyor. Çünkü her şey borçla alınıyor. Adam dayıyor kredi kartını diğer ay asgari ödüyor. Yazık...

Bak bu önemli. Çünkü insanlar gelir düzeylerine bakmaksızın telefona güzel para harcıyorlar. Bu sayede belki artık durumun kötü olduğunu anlarlar. Yani bir ihtimal...
36 ay taksitle satılan amiral gemileri artık 48 ile satışa sunarlar, bizimkiler gene alır. Akıllanmazlar :confused:
İnsanlara göre normal. Ya cidden benzin olmuş 6 TL ama kimsenin sesi çıkmıyor. Çünkü her şey borçla alınıyor. Adam dayıyor kredi kartını diğer ay asgari ödüyor. Yazık...
Gelir adeletsizliği hakim olduğu sürece bu döngü böyle devam eder. Geliri boş ver düzgün işleyen ekonomi olmadıkça böyle gelmiş böyle gidecek...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırf bu dolar kuru yüzünden gidip Xbox veya PS 4 almak zorunda kalıyorum. :) Ucuz bir tane de laptop alıp okul için kullanacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı