Akıllı telefonların fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Bildiğiniz üzere 2 sene içerisinde akıllı telefon denilen kelime iyice yerleşti hayatımıza.
Akıllı telefonu olmayanı dövüyorlar desem yeridir, herkeste bir akıllı telefon merakı.

Ancak bu telefonlar çok pahalı. HTC ONE M8 2,5 bin lira ya resmen. Bir telefonun fiyatı bu kadar da yükseltilir mi ?
Çoğu kişinin imkanı yok, fuarlarda vitrinin arkasından okşamaktan başka bir şey yapamıyor zaten.
Bunun kırılması var, çalınması var, kaybetmesi var.

Bizler ne ara bu kadar zengin insanlar olduk ben bilemiyorum valla :)
Dişini yaptırmak yerine akıllı telefon alanlar mı dersin, senelerce senet yaptıran mı dersin.

İnsanlar varını yoğunu telefonlara verir oldu.
Kızın babasının canı çıkıyor eve ekmek getireceğim diye, ama bakıyorsun elinden telefon düşmüyor.

Sizce benim gibi bir öğrencinin telefona vereceği fiyat maxsimum kaç TL'dir ?
1700 TL'ye paşa paşa alabiliyorum ancak kendimi beyinsiz biri gibi hissetmeme neden olacak :)
Kaldı ki 500 TL'si ailemden çıkacak. Ailemizin parasını sömürmeye hakkımız var mı sizce :)

Daha düne kadar 250 liraya işlemci aldım diye sevinirdim.
Size yemin ediyorum telefon beğenmez oldum ya. Beğenmediğim Lumia 1020 resmen 1,8 bin lira ya.
Körleştik mi ne yaptık ya biz :) 2 aylık asgari ücret ya.
Alabiliyor olmamız almamızı gerektirir mi sizce ?
Gözümü kırpmadan basarım parayı diyenler var mı mesela ? Görüşlerimizi açık açık bildirelim, yabancı yok aramızda :)

Şahsen bende akıllı telefon yok, akılsızı da yok ya neyse :)
Bana göre boşa masraftan başka birşey değil, alacaksın 1100 alo diyor mu, yeter :) Gerisini zaten bilgisayrda yapabiliyorsunuz. Oyun oynamak isteyen laptop alsın "neden telefona android için para hacıyorsunuz" demek istiyorum herkese ancak bir kulaktan girer bir kulaktan çıkar.
Kısaca Dünya hali, kıçımıza tekme vuran çok böyle gittikçe vuran daha çok olur ;)

Ya bide akıllı telefon diyorlar ya ona gıcık oluyorum. Resmen malın teki. Eğer eşimin yanındayken sevgilim aradığında telefon kendisi çaktırmadan meşgule alıp karşı tarafa mesaj atarak yanlış zamanda aradığını söylese o zaman akıllı telefon olup, 2,500TL’yı hak eder.

:confused:

Telefona fazla para vermek Türkiye' de hatadır derim. Yurt dışındaki fiyatlarının 2-3 kat fazlasını bulabiliyoruz ülkemizde. Bence bir telefona o kadar para verilmez. Çünkü; telefon için o özellikler (2gb ram, 3gb ram, 2.5Ghz x4 çekirdek) çok fazladır.
Benim bilgisayarımın ram miktarı 2gb GM Discovery Elite'nin 3gb. Ama ben internet, oyun gibi işlerde daha çok bilgisayarımı kullanırım. Ayrıca teknolojinin hızına yetişilmez. Şu anda S5 alsak, S7-S9 çıkana kadar taksit öderiz. :D Benim görüşüm budur.

En F/P telefon şu an için Nexus 5'tir.

Lumia kullanıyorum ben ancak Lumia alma ya :) Boşver, hiç uğraşma.

Android'de alacağın tek telefon Nexus serisi olsun. Lumia markette biraz daha gelişse gözüm kapalı al diyeceğim. Paran yetiyorsa iPhone'u al zaten :)

Telefon fiyatlarına gelelim. Bence o telefona 2.500 TL vermek, affedersiniz ama, "enayilik". Başka bir şey değil. Bak TS'nin videosunda LP süper anlatmış.

Türkiye'de her şey pahalı zaten. Telefon mu ucuz olacaktı. Yav he he. Bi yandan operatörler de faturayı yediriyor. Oh mis.

Amerika'da 2 yıl kontrat ile 100 dolara gıcır gıcır iPhone alıyorsun, Burada 3 yıl kontrat veriyorsun, üstüne telefonun fiyatını katlayarak ödüyorsun. Ne avantajı var ? SIM kilidi yok. Aradaki farkla 3 tane daha hat alınır.

Asgari ücretin 347$ olduğu ülkede normal fiyatlar abi. ABD'de asgari ücretin saati 10,10$ olarak belirlendi bu yıl.

Soruya gelince ben Lumia 925 aldım değmiyor. En fazla 1000 TL ver. Yada Bimeks'te iPhone 5S 16 GB 1899 TL. :D

Oldukça akıllılar bence. Sahibini bile gerizekalı durumuna koyabilecek fiyatlara sahipler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı