Akım korumalı priz bilgisayarın kendiliğinden kapanması sorununu çözer mi?

KardokDelikaya

Centipat
Daha fazla  
İyi günler. Masaüstü bilgisayar almıştım ben. Bilgisayarı tam gücünde deneyeyim diye yüksek güç moduna aldım fakat bilgisayarım ısınmamasına rağmen kendiliğinden kapanıp bi' anda tekrar açılmaya başladı. Teknik servisine sorduğumda ise akım korumalı priz edinmemi söylediler. Sizce bu sorunu çözer mi ve Brennenstuhl Primera-Line markası alayım mı? İnternette bayağı önerilip alınan bir ürünmüş fakat yine de buraya sormak istedim önce. Çünkü her akım korumalı priz aynı değilmiş sanırsam. Tam emin olamadım.
Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz bir kapanma daha çok bilgisayarın PSU'sunun yeterli output değerini karşılayamıyor olması kaynaklı gibi duruyor.

kendiliğinden kapanıp bi' anda tekrar açılmaya başladı.
Bir anda kapanması bana PSU yetersizliği gibi geldi. Üstelik bu durum yüksek güç modunda yaşandığı için.

OCCT ile Power Test yapın.

Bir anda kapanması bana PSU yetersizliği gibi geldi. Üstelik bu durum yüksek güç modunda yaşandığı için.

Teşekkürler. Testi başlattım 1 saat gözüküyor. OBS ile video kaydı almaya başladım. Kendiliğinden kapanırsa tekrardan en sondaki değerleri görmek için.

Sonuçta böyle bir şey çıktı. En yüksek değerlerde 2. resimdeki gibi idi.

Dosya Ekleri

• bandicam 2024-01-06 15-53-12-775.jpg
    bandicam 2024-01-06 15-53-12-775.jpg
    193,4 KB · Görüntüleme: 11
  • 2024-01-06 14-47-21.mp4_snapshot_00.48.16_[2024.01.06_15.54.48].jpg
    2024-01-06 14-47-21.mp4_snapshot_00.48.16_[2024.01.06_15.54.48].jpg
    206,6 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
@KardokDelikaya Bir saat dayandıysa sorun PSU'da olamaz.

Ben olsam servisin önerisine uyardım.

@KardokDelikaya Bir saat dayandıysa sorun PSU'da olamaz.

Ben olsam servisin önerisine uyardım.
Pekala. İnternetten bir tane sipariş edeceğim. İşe yaramaz ise geri iade ederim. Teşekkürler.

Pekala. İnternetten bir tane sipariş edeceğim. İşe yaramaz ise geri iade ederim. Teşekkürler.
Maalesef düzeltmedi bu sorunu. Yetkili servise tekrar ulaştım. Yerleri yakında, olmadı götürürüm kasayı.

Son düzenleme:
Pekala. İnternetten bir tane sipariş edeceğim. İşe yaramaz ise iade ederim. Teşekkürler.

Maalesef düzeltmedi bu sorunu. Yetkili servise tekrar ulaştım. Yerleri yakında, olmadı götürürüm kasayı.

Hocam sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorunu aylardır bende yaşıyorum anakart, RAM, PSU, M.2 SSD bunları değiştirmeme rağmen hala yüksek güç tüketiminde PC kapanıyor ama anında değil rastgele anlarda(sadece oyunlarda, FurMark testinde kapanmıyor) işlemci aşırı ısınmıyor bazen de en gereksiz oyunlarda yapıyor işlemcinin termal macunu biraz kötü ve az, acaba ondan yapıyor olabilir mi? Ve bir fişe uzatma şeklinde şunlar takılı, 2 modem, 1 RGB LED, 1 PC, 1 monitör herkes tavsiye ediyor ama sizde akım korumalı priz işe yaramamış yine de alınmalı mı? Sistemim: XFX RX 6500 XT i3 10105F XPG D41 16x2 RAM MSI Pro H410M-B Aerocool 500W wx Plus PSU eskiden daha dandik bir PSU vardı değiştirdikten sonra kısmen çözüldü ama tamamen değil.

Hocam sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorunu aylardır bende yaşıyorum anakart, RAM, PSU, M.2 SSD bunları değiştirmeme rağmen hala yüksek güç tüketiminde PC kapanıyor ama anında değil rastgele anlarda(sadece oyunlarda, FurMark testinde kapanmıyor) işlemci aşırı ısınmıyor bazen de en gereksiz oyunlarda yapıyor işlemcinin termal macunu biraz kötü ve az, acaba ondan yapıyor olabilir mi? Ve bir fişe uzatma şeklinde şunlar takılı, 2 modem, 1 RGB LED, 1 PC, 1 monitör herkes tavsiye ediyor ama sizde akım korumalı priz işe yaramamış yine de alınmalı mı? Sistemim: XFX RX 6500 XT i3 10105F XPG D41 16x2 RAM MSI Pro H410M-B Aerocool 500W wx Plus PSU eskiden daha dandik bir PSU vardı değiştirdikten sonra kısmen çözüldü ama tamamen değil.

İyi günler. Kasamı teknik servise verdim. Senin gibi testlerde kapanmıyordu bende. Teknik servise format atmayın dedim. Onlardan alırken bana SSD'lere format atın, çözebilir dediler. Ya da bizim bina eski, belki yüksek güçte yeterince elektrik gelmiyor da olabilir. Emin değilim.
Ben 6'lı aldım akım korumalı prizi çünkü lazımdı bana. Bir sürü fiş takıyorum diye. İhtiyacın yoksa almanı tavsiye edemiyorum. Çünkü pek faydasını göremedim ben henüz.

Geri
Yukarı