Akım korumalı priz elektrik kesintisinden korur mu?

Jesus Wicked

Hectopat
Daha fazla  
Akım korumalı priz almayı düşünüyorum. Elektrik kesintisinden korur mu? Ya da neyden korur? Tek fiş boşluklu akım korumalı prize kablosuz 3 fiş boşluklu priz çoğaltıcı taksam, onun üstüne de 5 metre 3lü priz taksam korumanın gücü azalır mı ya da devre dışı kalır mı bilen var mı? Güzel bir tek prizli akım korumalı priz tavsiyesi verebilir misiniz?

Akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. Uzatma kablosuyla bağlandığı zaman tam korumayı alamayabilirsiniz.

Hiç yoktan yine koruma sağlar değil mi sonuçta duvarda takılı olan akım korumalı olacak.

Koruma sağlar, zaten yeni nesil anakartlar kendi akım korumasına sahip.

Ben Tunçmatik markasının olanı kullanıyorum, fazla elektrik kesintisi yaşanan bir bölgedeyim. Bir sorun gözükmüyor parçalarla ilgili.

Akım korumalı priz almayı düşünüyorum. Elektrik kesintisinden korur mu?
Korumaz.

Ya da neyden korur?
İçindeki varistör voltaj 270 olduğu zaman yanarak takılan cihazı korumaya çalışır. Aşırı yüksek voltajdan korur yani, akımla uzaktan yakından alakası yoktur.

Tek fiş boşluklu akım korumalı prize kablosuz 3 fiş boşluklu priz çoğaltıcı taksam, onun üstüne de 5 metre 3lü priz taksam korumanın gücü azalır mı ya da devre dışı kalır mı
Herhangi bir koruma yok zaten etkisi azalamaz.

Elektrik kesintisinden korunmanın tek yolu UPS almaktır, 4070 alacak bütçeniz varsa UPS alacak bütçeniz olduğunu düşünüyorum. Gidip 150 liraya priz alıp 4070 sistemi buna emanet etmeyin.

Son düzenleme:
Akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. Uzatma kablosuyla bağlandığı zaman tam korumayı alamayabilirsiniz.
Akım korumalı priz almayı düşünüyorum. Elektrik kesintisinden korur mu? Ya da neyden korur? Tek fiş boşluklu akım korumalı prize kablosuz 3 fiş boşluklu priz çoğaltıcı taksam, onun üstüne de 5 metre 3lü priz taksam korumanın gücü azalır mı ya da devre dışı kalır mı bilen var mı? Güzel bir tek prizli akım korumalı priz tavsiyesi verebilir misiniz?
Bende akım korumalı priz var ama hiç elektrik kesintisi yaşamadım ama bildiğim kadarıyla elektriği daha verimli kullanmaya yarıyor olabilir.

Geri
Yukarı