Akım korumalı priz önerisi

MetehanYlmz54

Femtopat
Yakın zamanda yaşadığım çevrede çok fazla elektrik kesintisi yaşanmaya başladı. Bilgisayarımı ve diğer cihazlarımı korumak için bir priz arayışındayım. Önerileriniz nelerdir?
Kullanımı hakkında da bilgilendirirseniz sevinirim.

Ben bunu kullanıyorum, fiyatını bilmem, ama problem çıkmadı.

Daha ucuz;

Schneider olsun hangisi olursa olsun.
Çoklu prizlerinde koruma prizbaşına yapılmakta. yani 3 lü prizin 1 prizinde sorun olduğunda sadece ilgili prizin elektiriği kesilir tüm prizler birden çökmez.

birde ucuz ürünlerde sadece seramik kapasitör var ve kullanım ömürleri 1 hatalık sonrası çöp resetlenip kullanılamazlar.

Ben de senin gibi aynı sorundan muzdaribim. Günde üç kez aynı bölgede elektriğin kesildiği oluyordu. Ben ekteki ürünü satın aldım yakın zamanda. Schneider Electronics güzel markadır, bu markanın modelini almanı öneririm. Çoğu kişi adından ötürü Alman sansa da kendisi köklü bir Fransız markası, çok uzun süredir bu işi yapıyorlar ve daha eline aldığında ağırlığını ve kalitesini hissediyorsun. Kullanımı gayet basit, bilgisayarı kullanacağın zaman priz üzerindeki düğmeye basıyorsun o kadar. Yeşil ışık yanıyor ve elektrik geliyor bilgisayara. Bilgisayarı kapatacağın zaman da yine düğmesine basıyorsun ve yeşil ışık sönüyor. Elektriği kesiyor cihazdan. Böylece prizden çekmene hiç gerek kalmıyor. Tabii ben yine yağmurlu şimşekli havalarda sağlama almak açısından çekiyorum fişi, içim daha rahat etmiş oluyor. Bana 3 girişli versiyonu yeterli oldu, birine kasayı, birine monitörü ve birine de telefon şarj aletini takıyorum. 5'lisi bana göre gereksiz ve fazla pahalı tabii kullanıcıya göre bu değişkenlik gösterir, benimki öznel oldu biraz. Detaylı verilerine yine ekteki PDF'den ulaşabilirsin.

1699649371962.png

PDF

Dosya Ekleri

• Unica_ST9431W.pdf
    83,1 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı