AKK Kalktığından Beri İnternet Yavaşladı

Superonline kullanıyorum. İstanbul içi ping 2 ms ile sabitti. Şuanda yeri geliyor 16 17 çıkıyor. Ara sıra tekrar 2 ye iniyor. Cs Go Türkiye serverlarında 5 ms üstünü görmezdi şuan bir 10 bir 20 oluyor.
Avrupa serverlarına bağlantım ortalama 40 dan 55 lere çıktı.

AKN yalanına hiç bir zaman inanmadım. AKN'nin amacı sözde kablodaki yoğunluğu azaltmaktı. Her ayın 1'inde AKN'ler sıfırlanıyorsa herkes aynı anda maksimum hızla yüklenebiliyor demektir bu. 2017'deki bir istatistiğe göre ülkemizde AKN bitme ortalaması ayın 11'i idi diye hatırlıyorum. Yani 11 gün boyunca herkes tam gaz kabloları zorlayınca sorun yok, kalan 19-20 günde herkes 3Mbit'e düşünce "kablolar dinleniyor".

Tarihe not düşülecek, "-e kadar" tipi tarifelerden sonraki en büyük yalanlarıdır AKN.

Şimdi de bence bir çok ISS'nin bilerek hız düşürdüğüne inanıyorum. Yapmaya çalıştıkları şeyin kârı maksimize etmek olduğunu düşünüyorum. Hatta bir taşla iki kuş vurmak.
1) AKN'nin kaldırılmasına ön ayak olan ve bunu destekleyen herkese, "bakın! biz demiştik" diyebilmek. Çünkü yalanları ortaya çıkmamalı.

2) Fiyatlardaki artışlara bakarsak, benim tahminim %10-15 kadar abonenin kalıcı olarak iptalini bekliyor olmalılar. Ülkemiz zaten nüfusa oranlı internet aboneliğinde geride kalan ülkelerden. Insanlar tutup "O parayı vereceğime telefonuma sabit ücretli Spotify ve Youtube alırım" diyeceklerdir. Zaten cep telefonundan internete girmek iyice yaygınlaştı. Turkcell'in tam bu dönemde hotspot'u paralı yapması da tesadüf olamaz.

Yine, en az %10-15 de abonelik küçültme bekliyor olmalılar. Ben şahsen "24 Mbit AKN'liden 10 Mbit sınırsızı düşünüyorum. Ayın 5'inde kotam bitiyordu ve %90 8 Mbit'le yaşıyordum zaten.

ISS'ler tam bu noktada kalanlara göz dağı verip "bakın kotasız sistemde mevcut hızınız bile yavaş, daha da yavaşlamayın, hatta bir üst tarifeye geçin, bakın Youtube bile takılıyor" diyip kayıpları en aza indirmek, hatta belki de kârı arttırmak istiyorlar.

Biraz önce yaptığım ttnet hız sonucu ; Paketim, 50 mbps / 4mbps upload, Speedtest Custom - Test your internet speeds

Kampanya dahilinde ödediğim tutar, 89.99 TL

1547194326664.png

Bulunduğunuz bölge neresi? Cs go lol oynuyorsan kac ping alıyorsun oyunda? Ben o pingi alsam kurban kesecem

Ankara Merkez Yenimahalle, CSGO veya LOL oynamıyorum, canlı yayınlar yapıyorum Buradan ulaşabilirsin videolara 3500 Bitrate verdiğim halde TS3 Skype, Ve diğer konuşma platformlarında aldığım ping oranı 20 25 arası değişiyor. Packet lossum hiç yok zaten. Cat6 Kablosu kullanıyorum. TTNET VDSL kullanıyorum. Steamda ücretsiz bir oyun var, BlackSquad diye Türk Lokasyonları yok Avrupa üzerinden bağlanıyorum oradan aldığım ping oranı ise 35 ile 40 arası değişiyor.

Ankara Merkez Yenimahalle, CSGO veya LOL oynamıyorum, canlı yayınlar yapıyorum Buradan ulaşabilirsin videolara 3500 Bitrate verdiğim halde TS3 Skype, Ve diğer konuşma platformlarında aldığım ping oranı 20 25 arası değişiyor. Packet lossum hiç yok zaten. Cat6 Kablosu kullanıyorum. TTNET VDSL kullanıyorum. Steamda ücretsiz bir oyun var, BlackSquad diye Türk Lokasyonları yok Avrupa üzerinden bağlanıyorum oradan aldığım ping oranı ise 35 ile 40 arası değişiyor.
Cat6 kablosuna bende değiştirecektim değiştirmeden once binanın girişindeki internet kutusundan laptop ve modemi aşağıya indirip kutudan internet testi yaptım ve ping olsun indirme yükleme hızı olsun bir değişim olmadı bu yüzden değiştirmedim boşuna masraf yapmayayım diye

Ömrümde ilk kez bu kadar uzun bir süre hiç kesinti, hızda düşme olmadan 50Mbit internet kullandım. Deneme amaçlı Twitch'de 1 saat 1080P 30FPS yayın bile yaptım. Ping kısmına gelecek olursak. En çok Discord'da sıkıntı yaşadım. Onun dışında ciddi ping sıkıntım olmadı. AKN öncesiyle aynı ping değerlerini alıyorum diyebilirim.

@Can Çeralp Katılıyorum, hocam. Bana sorarsanız, düşük hızda internetlerden bu kadar yüksek fiyat istemeleri de insanlar "AKK gitmeseydi keşke" desin diye. (=

Hacı snr değerlerini gönderebilir misin?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı