Akortek Bilişim'in Birçok Ürünün Distribütörlüğünü Yaptığını İddia Etmesi

BurakDamarcan

Hectopat
Yer
Antalya/Serik
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sitelerini incelediğimiz zaman bunca ürünün distribütörlüğünü yaptığını söylüyor. Ayrıca Dark'ın (kendi markalarından bir tanesi) hayatımızın her yanındaki ürünlerden ürettiğini görmekteyiz. Telefon bile üretmişler arkadaşlar bazı arkadaşlar diyor ki çinden alıp üstüne logo basıyorlar bu ne kadar doğrudur? Ne kadar Türk malıdır? En çok dikkatimi çeken de anakart ürettiklerini söylemeleri? Desteklenmeli midir?

%100 yerli Türk malı telefon yok bence. Parça gelir. Burada birleşir logo basılır, olay bu.
Aynen öyle, daha çok yolumuz var, işletim sistemi Amerika'dan, işlemci, anakart, batarya, depolama Amerika'dan. Kapak ve Ekran Tayvan'dan, logo Türkiye'den.

Bir telefonun Türk Malı sayılabilmesi için %30'u falan Türkiyede üretilmesi gerekmektedir. O yüzden Türk Malı diye satabiliyorlar.

Bir telefonun Türk Malı sayılabilmesi için %30'u falan Türkiyede üretilmesi gerekmektedir. O yüzden Türk Malı diye satabiliyorlar.

Satamazlar. Vestel bile %30'unu Türkiye'de üretemez.

Hortlatıyorum ama siz Çin'i bilmiyorsunuz arkadaşlar. Gidiyorsunuz diyorsunuz ki ben şu ürününüze kendi marka ve logomu bastırmak istiyorum. Onlar da diyor ki hay hay, 1.000 tane veya 2.000 tane sipariş verin, üstüne ne istiyorsanız yazalım. Olay bu kadar basit :)

Fason üretimin anayurdu orası. Katalogdan dahi ürün seçip, marka basıp getirebilirsiniz. Akortek Bilişim ve Teknobiyotik'e de güvenmiyorum açıkçası, sorunlu alışverişlerim oldu. Forumda şikayet çok, biraz fazla rahatlar bence. Türkiye'de bu işler böyle, çok güzel yola çıkarsın, güzel işler yaparsın ama öyle bir politika izlersin, müşterinin gözünde sıfırlanırsın ki tüm emeklerin çöp olur gider. Kurumsallık yerine dükkan mantığında çalışmayı seçenlerin hazin sonu bellidir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı