AKP'li belediye başkanı mermi yağdırdı

Bu kişi hangi partili olursa olsun partisi ile ilişkisi kesilmeli. 1-2 gün içinde AKP'den kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesi gerekir.

Yasal olarak seçilmiş bir belediye başkanını partiden atsan bile belediye başkanlığı düşmüyor. Ancak istifa etmesi gerekir. İstifaya zorlanmalı. İstifa etmiyorsa hakkında cezai işlem başlatılmalı diyecem ama silah bulundurmanın cezası paraya çevrilecektir. Silah benim değil diyerek yırtacaktır...

Kayyum atanması için yatarı olmalı oda zor gibi. Hiç adını duymadığım bir belediye olsa bile. İnsanlara böyle kötü örnek olacak insanlar belediye başkanlığı yapmamalı.

@Teeknolog Asayiş ve hukuk içerisindeki sıkıntıları bireysel silahlanma ile mi kapatacaksın? Eğer öyle düşünüyorsan bu ülkede tecavüzcüsünün kafasını kesen kadın müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Bunun çözümü bireysel silahlanma olmaz ayrıca Amerika ile kıyaslanacak bir ülke değiliz.

Köy yerinde kurusıkı 3 silah bulunduruyorum. Tarlada ürün bitince havaya sıkılıyor, bayram veya düğün olsun kurusıkı kullanılmasına karşı değilim.
Yorgun mermi 2 karış yanımdan geçti köyde, düştüğü yerde dalı parçaladı gözümün önünde.
Havaya sıkmak eğlence değil, o mermiler bir insana denk gelebilir.
Şişe vurma hedefe atma olsa yine eğitim dersin, bu bildiğin ahmaklık.
Adalet nerede?

Silah çekene biber gazı ile müdahale edelim bence de. 😂
Yan baktın diye insan öldürülüyor, amaçsız sıkılan bir kurşundan insanlar yaralanıyor veya ölüyor. Şimdi dünyanın en sinirli ülkeleri içerisinde ikinci olan bir ülkede bireysel silahlanma nasıl savunulabilir?

Ben herşeyi geçtim.Hadi bunlar silah ateşlediği için ceza almıyor.O silahlar askeri otomatik tüfek değil mi?Sivillere yada milletvekillerine verilmiyor ruhsat.En başta o silahların ruhsatsız olduğu belli.Yanlarında mühimmat ile taşıyorlar.Sağa sola ateş ediyorlar.Bu nasıl cezasız kalıyor.Biz cebimizde parmak kadar çakı taşıyınca sıkıntı bireysel silahlanmayı çok kötü gösteriyorlar fakat kaçak yoldan sadece belirli bir kesimin silahlanması emin olun daha sıkıntı.

Yan baktın diye insan öldürülüyor, amaçsız sıkılan bir kurşundan insanlar yaralanıyor veya ölüyor. Şimdi dünyanın en sinirli ülkeleri içerisinde ikinci olan bir ülkede bireysel silahlanma nasıl savunulabilir?
İşte tam da bu sebeple silahlanmalısın. 😀
Kimin düzeni bozacağı belli değilken hayatını korumaktan "sen" sorumlu olacaksın.

İşte tam da bu sebeple silahlanmalısın. 😀
Kimin düzeni bozacağı belli değilken hayatını korumaktan "sen" sorumlu olacaksın.
Sizler olayı sadece bu açıdan değerlendiriyorsunuz. Yani silahlı bir suçlu ve silahsız masum biri arasında. Oysa daha fazla insanın silah taşımaya başlaması demek yaralanma ve ölüm oranlarının artması demektir; kör kurşun, kasten öldürme, intihar gibi.

Yine tekrar söylüyorum, tecavüze uğrayan kadın meşru müdafaa ile tecavüzcü şahsı öldürdüğü için müebbet hapis cezası aldı. Bunun başka örnekleri de var. Asayiş ve hukuk içerisindeki problemleri çözmek bunun tek çözümüdür. Bireysel silahlanma ve gibi diğer çözümler hiçbir vakit çözüm olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı