AKP'li Özhaseki'nin söyledikleri tepki çekti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

495477

Hectopat
Makaleler
2
Bildiğiniz üzere AKP halka oldukça uzak bir parti en lüks evlerde yaşayıp halkın durumundan anlıyoruz tarzı şeyler söylüyorlar. AKP genel başkan yardımcısı Özhaseki'nin konuşmaları ise AKP'nin halktan ne kadar uzak olduğunu bir kez daha gösterdi. Kayseri de kentsel dönüşüm projesi temel atma töreninde yaptığı konuşma şu şekilde.

'Bir, eskimiş, yıpranmış olan, artık içinde oturulamaz durumda kalan evlerin yenilenmesi gerekiyor. Refahımız, gelirimiz artıyor. Daha güzel evlerde oturmalıyız. Bunun için mutlaka zamanında, başımızı sokacak bir yer diye bulduğumuz derme çatma yaptığımız, seneleri içerde geçirdiğimiz bu evlerin artık yıkılarak gayet güzel ve muntazam yapılması lazım. Bu zamanın getirdiği bir gereklilik. Lüks değil, bir zorunluluk. Herkes bu evlerde oturmalı. Ondan dolayı da belediyeler bu konuya öncü oluyorlar. Allah razı olsun, kendilerine teşekkür ederiz. İkincisi de biz deprem ülkesiyiz. Şu anda Türkiye'nin yüzde 42'si birinci ve ikinci derecede deprem kuşağında bulunuyor'.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bunların olayını çözdüm sanırım. Dünya üzerinde başka bir Türkiye var ve bunlar orada yaşıyor, biz farklı bir Türkiye'de yaşıyoruz bence.

Saraya gidip ayaklarını uzatarak "nankörlük yapmayın, kimse aç değil" diye konuşanların başına o sarayı yıkacağız.

Sağ siyasetin taa DP'den beri memleket yönetme zihniyeti müteahhit zihniyeti ile aynı. Zaten siyasetlerinde de başı müteahhitler çekiyor.
Bilimden, hukuktan, sanattan, çevre bilincinden uzak anlayışlarla dere yataklarına, deniz kenarlarına, göl havzalarına inşaat, havalimanları; ormanların içine maden ocakları, yollar döşeyip memleketin çok uzun süreli geleceğinin altını oyuyorlar.

AKP'nin yandaş müteahhitlerin sınırsız büyümesi için yaptıkları ortada. Değişim muhalefetten bekleniyor artık.
İmamoğlu da büyük bir müteahhit. Ne CB adayı olmasını ne de CHP'de olası bir lider değişikliğinde İmamoğlu'nun başa geçmesini istemem açıkçası.

Son düzenleme:
Olay bizle alakalı değil arkadaşlar refah artışı, gelir artışı falan diyor yanlış anlaşılma olmuş.

Tamam o zaman madem gelirleri refahları artıyor, tüm herkese sıfır, depreme dayanıklı, kaliteli evler yapıp ücretsiz bir şekilde teslim etsinler.

@ArdaFRKN Hayrola Arda?

Son düzenleme:
Bunları zengin eden halkın suçu. Adamın cebinde 2 kuruşu yok yürüyerek gidip geliyor, ama her yere helikopterle gidip gelen Cumhurbaşkanı'na "halkın adamı" diyor. Daha fazla yazardım fakat içeri girmek istemiyorum.

Tamam o zaman madem gelirleri refahları artıyor, tüm herkese sıfır, depreme dayanıklı, kaliteli evler yapıp ücretsiz bir şekilde teslim etsinler.

@ArdaFRKN Hayrola Arda?
Onların gelirleri bize artmıyor hocam. Varsa yoksa kendilerine.

Şu da "hırsız bizim hırsızımız" savunusuna rezil bir örnek olmuş:

BBP'den Cumhur İttifakı'na sert tepkili destek açıklaması...

v0pC7KUwRqBWLyurHrEOtgzyJvwdYbpXnmuluGvM.jpg

....Bir, eskimiş, yıpranmış olan, artık içinde oturulamaz durumda kalan evlerin yenilenmesi gerekiyor. Refahımız, gelirimiz artıyor. Daha güzel evlerde oturmalıyız....

demiş. Benim oturduğum mahallede evler 1.3 milyonun üzerine çıktı. İnsanlar nasıl ev sahibi olacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı