AKP'li Resul Torun: Suriyelilerin hastane ücreti Sağlık Bakanlığı tarafından ödeniyor

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE 1 kalemi kırmak kolaydır peki 10 kalemi? 100 kalemi? Tek kişi tepki gösterirse başını ezerler, olayı kapatırlar. 1.000 kişi, 10.000 kişi tepki gösterir de onları ezmeye kalkarlarsa peşinden 100.000 kişi uyanır, milyonlar takip eder.

@381258 hükümet halk oylarından ümidini kesmiş durumda ki haklı. 18 yıldır AKP'ye laf ettirmeyen akrabalarım bile sana oy veririm bu hükümete çıkarıp cima eyleseler bile oy vermem dedi geçen. Şu an hükümete oy verecek olan Türk kesim bu adamlar ne yaparsa yapsın oy vermeye devam edecek, vermeyecek kesim de aynı şekilde ne yaparlarsa yapsınlar oy vermeyecek. Bu yüzden oy kaynağını dışarılarda arıyorlar. İnsanların asıl derdi mülteciler değil açlık, adaletsizlik, can korkusu...

Hükümetin oy alabilmesi için abuk subuk politikalara, mülteci desteklemesine falan ihtiyaç yok ama. Şu alım gücünü düzeltsinler yine eski oy oranlarına gelir bu adamlar. Adım gibi eminim buna. AKP'ye laf ettirmeyen akrabalarınız seneye bu ekonomi sorunu düzelirse yine verecek. Hatta gelecek yıl size özellikle sorarım akrabalarınızı. 😅

Hükümetin oy alabilmesi için abuk subuk politikalara, mülteci desteklemesine falan ihtiyaç yok ama. Şu alım gücünü düzeltsinler yine eski oy oranlarına gelir bu adamlar. Adım gibi eminim buna. AKP'ye laf ettirmeyen akrabaların seneye bu ekonomi sorunu düzelirse yine verecek. Hatta gelecek yıl size özellikle sorarım akrabalarınızı. 😅
Alım gücünü düzeltsinler ondan sonra konuşalım🙂 Ülke freni patlamış kamyon gibi uçuruma hızla ilerliyor, o alım gücünü sihirli bir değnekle düzeltemezsin. Uzun vadeli planlar ve yatırımlar lazım. Düzgün şekilde ekonominin yönetilmesi, kaybedilen güvenin tekrar kazandırılması gerekiyor. Bunlar için de çalışan bir adalet sistemi şart. Bunlar öyle 1 yılda, 2 yılda olacak şeyler değiller.

Asgari ücrete zam yaptılar ne oldu? İşten çıkarmalar başladı, çalışma saatleri uzadı, her şeye zam üstüne zam geldi. Asgari ücrete %50 zam yapıldı elektrik faturasına, doğal gaza, petrole %200-%300 zam geldi. Yiyecek içeceği saymıyorum bile. Dolar 18'den 12'ye düştü bir saatte, ne oldu? Alım gücün arttı mı senin? Fiyatlar artmaya devam etti.

Bu işler öyle tek tuşa basınca düzelecek işler değiller sen merak etme. İşte bu yüzden de öyle abuk subuk politikalara ihtiyaçları var. Şu an alım gücünü seçime kadar arttırabilecekleri bir yol yok. Belki daha da azalmasını engelleyebilirler o kadar, o da kısa süreliğine olur işte.

Bizim halktan hiçbir şey olmaz. Evinde oturduğu yerden ağlamakla çözülmez. Bak Fransa'ya nasıl iki dakikada hizaya sokuyorlar hükümet. Giyip nasıl çıkıyorlar yeleklerini? Sen evde oturmaya devam et, böyle yaşamaya devam edersin. Tepkini ortaya adam gibi koyacaksın, tabii adam gibi derken gidip her yeri kırıp dökmeyeceksin. Yürüyeceksin hükümetin önüne doğru, saldırgan olmadan eylemini yapacaksın.

Gerçi öğrencilere bile her türlü müdahale yapılırken halka neler yapılır? Tahmin bile edemiyorum. Öğrencilerinden korkan bir hükümet, halkı karşısında görürse tank bile gönderir. :D

Hükümetin oy alabilmesi için abuk subuk politikalara, mülteci desteklemesine falan ihtiyaç yok ama. Şu alım gücünü düzeltsinler yine eski oy oranlarına gelir bu adamlar. Adım gibi eminim buna. AKP'ye laf ettirmeyen akrabalarınız seneye bu ekonomi sorunu düzelirse yine verecek. Hatta gelecek yıl size özellikle sorarım akrabalarınızı. 😅
Tek sorun keşke ekonomi olsaydı. Siyasal İslam gibi çok daha büyük bir sorun var. Bunu da bu adamlar düzeltmezler. Bir ortaokulda kız-erkek yan yana oturmasını yasaklayan bildirge yayınlayan müdür, bu cesareti nereden alıyor? Onu o konuma kim getiriyor acaba? Ellerinde olsa saniyesinde şeriat ilan edecek hükümet ama öyle bir şey yapmaya yemez şu anda. Şimdi ekonomi kötü olunca her şeyi ekonomiye yıkmaya başlamışsınız. Kötü durumları bahane olarak kullanmak konusunda siyasiler üzerine yok zaten. Darbeyi bile kendi lehine çeviren bir hükümetten ne bekliyorsun ki? :)

Alım gücünü de dua ile düzeltecekler galiba. Hiçbir icraat yok, işin başında bilen birisi yok. Dua ederek düzelir belki, denesinler. :D

Bizim halktan hiçbir şey olmaz. Evinde oturduğu yerden ağlamakla çözülmez. Bak Fransa'ya nasıl iki dakikada hizaya sokuyorlar hükümet. Giyip nasıl çıkıyorlar yeleklerini? Sen evde oturmaya devam et, böyle yaşamaya devam edersin. Tepkini ortaya adam gibi koyacaksın, tabii adam gibi derken gidip her yeri kırıp dökmeyeceksin. Yürüyeceksin hükümetin önüne doğru, saldırgan olmadan eylemini yapacaksın.

Gerçi öğrencilere bile her türlü müdahale yapılırken halka neler yapılır? Tahmin bile edemiyorum. Öğrencilerinden korkan bir hükümet, halkı karşısında görürse tank bile gönderir. :D

Tek sorun keşke ekonomi olsaydı. Siyasal İslam gibi çok daha büyük bir sorun var. Bunu da bu adamlar düzeltmezler. Bir ortaokulda kız-erkek yan yana oturmasını yasaklayan bildirge yayınlayan müdür, bu cesareti nereden alıyor? Onu o konuma kim getiriyor acaba? Ellerinde olsa saniyesinde şeriat ilan edecek hükümet ama öyle bir şey yapmaya yemez şu anda. Şimdi ekonomi kötü olunca her şeyi ekonomiye yıkmaya başlamışsınız. Kötü durumları bahane olarak kullanmak konusunda siyasiler üzerine yok zaten. Darbeyi bile kendi lehine çeviren bir hükümetten ne bekliyorsun ki? :)

Alım gücünü de dua ile düzeltecekler galiba. Hiçbir icraat yok, işin başında bilen birisi yok. Dua ederek düzelir belki, denesinler. :D

Ülkedeki tek sorun ekonomi değil ama hani derler ya ölümü gösterip sıtmaya razı edersin. İnsanların tek derdi ekonomi oldu. Bu sorun düzeldikten sonraki süreçte ülkenin diğer sorunları da gündeme gelir. Fakat alım gücünün son dönemde bu kadar düşmesi diğer sorunlara gölge düşürüyor. Bu yüzden söylüyorum alım gücü düzelirse çok rahat kazanırlar.

Siyasal İslam gibi çok daha büyük bir sorun var.
Halkın yarısı bunu sorun olarak görmüyor bile. Anlatamazsın.
Ülkedeki tek sorun ekonomi değil ama hani derler ya ölümü gösterip sıtmaya razı edersin. İnsanların tek derdi ekonomi oldu. Bu sorun düzeldikten sonraki süreçte ülkenin diğer sorunları da gündeme gelir. Fakat alım gücünün son dönemde bu kadar düşmesi diğer sorunlara gölge düşürüyor. Bu yüzden söylüyorum alım gücü düzelirse çok rahat kazanırlar.
Düzeltirlerse kazanırlar ama düzeltmelerine imkan yok diyorum, açıkladım da. Ben ekonomistim diyen padişah faizi yükseltmezsek enflasyon da düşer diye tarihte görülmemiş fantastik deneyler yapmaya devam ederse o ölüme de razı oluruz.

Halkın yarısı bunu sorun olarak görmüyor bile. Anlatamazsın.

Düzeltirlerse kazanırlar ama düzeltmelerine imkan yok diyorum, açıkladım da. Ben ekonomistim diyen padişah faizi yükseltmezsek enflasyon da düşer diye tarihte görülmemiş fantastik deneyler yapmaya devam ederse o ölüme de razı oluruz.

Hemen gemileri karaya bağlama ya 😅. Daha 1 yılımız var bakalım ne olacak? Malum bu ülke için 1 sene çok fazla.

Geri
Yukarı