Akraba daveti ile Almanya'ya gitmek

Eskilerdenn

Hectopat
Akrabalarım Almanya'da yaşıyor davet ile ben nasıl giderim ve bankada kaç para göstermem gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pasaport alacaksın, vize başvurusu yapacaksın, vize başvurusu sırasında istedikleri belgeleri davetiyenle birlikte vereceksin. Öğrenciysen öğrenci belgesi vs. götürmen yardımcı olur. Para gösterme konusunda kalmayı planladığın süreye göre değişir ancak 800-1000 euro yeter muhtemelen. Bu arada en az 3 aylık hesap dökümü istiyorlar diye biliyorum, 6 ay da olabilir. Yani vize başvurusundan önce alayım parayı sonra geri atayım muhabbeti yapacaksanız 1-2 ay önceden alın parayı yoksa şüphelenebilirler. Vizeyi reddetmek için bahane arıyorlar pandemi olduğu için ve ülkenin içindeki rezalet durumdan dolayı. Akıllarında en ufak şüphe olursa şaaak diye ret geliyor. Ben daha 10 gün önce ret aldım Fransa'dan, davet mektubum vardı. 800 dolar para gözüküyordu hesabımda. Belki yanımda anneannem vardı diye ret vermiş olabilirler, düzgün açıklama da yapmıyorlar deli ediyorlar adamı.

Türkiye'den gelecek herkesi mülteci olarak değerlendirmeye alıyorlar direkt. Seni Türkiye'ye bağlayan bir şeyler sunman lazım adamlara veya orada kalsan bile bela olmayacağını kanıtlaman lazım bir şekilde.

Geri
Yukarı