Akşam saatlerinde oluşan ping

dragneel55

Hectopat
Selamlar, iyi akşamlar. Sorunum basit, akşam 20:30 civarında başlıyor, gece 23:00 civarına kadar sürüyor. İnternette bir sürü konu okudum bu olayla ilgili fakat arkadaşlar hep yaptıkları testlerde de yüksek ping görmüşler. Benim sorunum ise oyun kaynaklı değil, ben kaynaklı da görünmüyor çünkü 2 ms alıyorum. Oyunda tam belirttiğim saatler arasında ( Avrupa ve Rus sunucularının hepsini denedim ) 200-5000 arası ping oluyor. Reset atıyorum, laptoptan 2.4 GHz'e bağlanıyorum ama nafile. Kayıt oluşturdum bir hafta önce, dönüş sağlanmadı. Oyun Path of Exile arkadaşlar, belki oynayanınız vesaire vardır. Pek oynamıyorum, çalıştığım için, bir akşam bakabiliyorum. Akşam da böyle bir sorun görmek üzücü. Gerçekten ne ile alakalı bulamadım, yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Pingim testlerde 3'e bile çıkmıyor hiçbir zaman. ( farklı üç veya dört sitede daha yaptım, sonuçlar değişmiyor ) hiç kesinti vesaire yaşamadım. Şehir merkezinde ikamet etmekteyim. TurkNet kullanıyorum. İnterneti kablolu kullanıyorum, bina daha 1 yıllık, kablom vesaire her şey yeni.

Dosya Ekleri

• test.png
    test.png
    28,6 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yalnız yaşıyorum. Bulunduğum binaya daha yeni altyapı geldi, 6-7 dairenin interneti bile yoktur yani öyle söyleyeyim. Başka oyun oynamıyorum ama sorunum olduğunda hız testi yapıyorum, test sonucu hem 2 ms çıkıyor. Hız da hep 120-150 mbps arasında. Yurtdışında yaşayan arkadaşlarım var oyunda, yurtiçinde olanları da. İki taraf da sorun yaşamadığını, internetimi kontrol etmem gerektiğini söylüyorlar fakat internetimde sorun yok.
Dört tane yorum gelmiş, yalnızca bir tanesi konu ile ilgili :)

Geri
Yukarı