Akşam saatlerinde ping artması

BurakYildirim

Hectopat
Daha fazla  
Eskiden TURKTELEKOM TTNET 16MBPS ADSL kullanıcısıydım. Manisa/Turgutlu'dan İzmir/Bayraklı tarafına taşındık. Buraya geldiğimizden beri akşam 19:30 ile gece 2.00 saatleri arasında ping yükselmesi ve hız düşüşü yaşıyordum. Bu sorun için TURKTELEKOM'u aradık ve yardım istedik fakat herhangi bir şekilde yardımcı olunmadı ve biz tahattüt bitmeden Superonline'ye geçme kararı aldık (50Mbps Yalın VDSL).

Biz Superonline gelene kadar kendi internetimizi kullanmak istediğimizi söyledik ve onlar da '' o zaman direkt geçiş yaparız, bir problem olmaz'' dediler. Bizde kabul ettik ve modem kurulumu için görevli eleman geldi. Modem kurulumunu yaptı , internetimiz bağlandı ve gitti. Bu sırada daha TURKTELEKOM iptal işlemleri bitmemişti ki hala bitmedi. İlk birkaç gün internetimi sorunsuz kullandım lakin TTNET'te yaşadığım problemleri gine yaşamaya başladım.

Superonline'yi aradık ve bizden mail adreslerine ping değerlerimizi vs. fotoğrafını atmamızı istediler. Biz de dediklerini yaptık ve 72 saat içinde bilgilendirme için geri dönüş yapılacağı bildirildi. Bilgilendirmede altyapı ile alakalı bir problem olmadığı ve bina içi kablolama ile alakalı bir problem olduğu yönünde bilgi aldık. Müşteri hizmetlerini aradık ve bu mesajı onlara ilettik onlarda ankastre kutusundan modeme giden kablonun (ara kablonun) değişmesi gerektiğini söyledi. Bunu herhangi bir elektrikçi yapabilir dediler ve bizde elektrikçi getirtip kabloyu değiştirdik. Hiçbir değişiklik olmadı.

Yine müşteri hizmetlerini aradık ve bize ''size dilerseniz ekip gönderelim kutunuzu kontrol etsinler'' dediler. Biz de kabul ettik ve 48 saat içinde ekibin geleceğini söylediler ki kaç 48 saat oldu. Yaklaşık 10 gündür ekibin gelmesini bekliyoruz fakat gelen giden yok :)

Dediğim gibi sorun bundan ibaret her gün belirli saatlerde ping artışı ve hız düşüşü yaşıyorum. Lütfen yardımcı olun.

Normal Hız Değerlerim : 8 Ping / 48 Download / 3.86 Upload
Ping artınca ve hız düşünce : +80 Ping / 10 Download / 3.86 Upload

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı