Akşamları Ping Fırlaması

Efe2016

Hectopat
Daha fazla  
İnternetimde gündüzleri hiçbir sorun yokken geceleri birden ping 2 katına çıkıyor ve oyunlar
oynanmaz hale geliyor. Altyapıdan mı yoksa başka bir sebepten mi anlamadım. Bu sorunu yaşamış kişiler ne yaptıklarını anlatabilirlerse çok yardımcı olurlar. İnternetim 24 hızında ama nedense hiç 7'yi geçtiğini görmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni anlattınız. Tepeden tırnağa her şey aynı. Gece insanlar daha çok indirme yapıyor. Ondan olabilir.

Bende bu olayın tam tersi var. Gündüzleri genelde ping biraz artıyor genelde 75-90 arası oluyor. Geceleri ise 60-70 arası oluyor. İnternet servis sağlayıcınıza hız sorununuzu belirtin ve arıza kaydı oluşturulmasını isteyin. Benimde ilk başta hızım 4 mbit civarıydı. Sonra arıza kaydı oluşturdum ve parayla elit ekip çağırdım. Bir abi gönderdiler sağolsun ilgilendi binaya gelen internet hızını kontrol etti. Sonra sorunun binada değil kaynakta olduğunu anladı gidip benim hattımı başka bir port üzerinden bağladı şimdi 13-14 mbit arası alıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı