Jiyunotameni

Decapat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar, hayırlı günler ^^

TTNET kullanmaktayım, modemim ise AirTies 5442.
Son 1.5 yıldır akşam vakitleri internet birkaç kere gidiyordu 1 dakika sonra geliyordu, kaç kez aradık düzelmedi. Servis geldi yine düzelmedi.
Son 1.5 aydır ise gün içerisinde sürekli ping var, kimse cihaza bağlanmazken ya da Ethernet kullanırken bile.
Geçen sefer müşteri hizmetlerini aradık kullandığımız tarife 8 megabit diye söyledi.
Bugün yine müşteri hizmetleri aradı, tarifemiz bitecek birkaç ay içerisinde. 16 megabit olduğunu söyledi.
Modem arayüzünden baktığımız zaman DSL hızı gelen 6144, giden 799 gözüküyor. En fazla ulaşılabilir 14140 gözüküyor.
Bugün 3 farklı siteden altyapımı sorguladım, eğer doğru ise altyapım 12 Mbps destekliyor.
Farkındayım, iyi bir altyapı ya da internet değil fakat 3 farklı cihazdan bağlanırken bile ping olmuyordu.
Hat zayıflatılmasından ötürü ya da farklı şeylerden ötürü pingim oluyor ya da netim yavaşlıyor diye düşünüyorum.
Pandemi dönemi vs bahane olamaz çünkü 1.5 aydır var. Hiçbir şekilde stabil değil pingim.
Evet, eskiden de 720p izlerken donardı, 1080p hiç izlenmedi ama 480p'ye alışmıştım. Çok şükür izleniyordu, hala daha izleyebiliyorum ama pingli bazen.
Oyun oynarken ise oynayamıyorum, bir tek League of Legends oynuyorum. Ping varken nasıl oynayabilirim ki?
Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

Selamünaleyküm arkadaşlar, hayırlı günler ^^

TTNET kullanmaktayım, modemim ise AirTies 5442.
Son 1.5 yıldır akşam vakitleri internet birkaç kere gidiyordu 1 dakika sonra geliyordu, kaç kez aradık düzelmedi. Servis geldi yine düzelmedi.
Son 1.5 aydır ise gün içerisinde sürekli ping var, kimse cihaza bağlanmazken ya da Ethernet kullanırken bile.
Geçen sefer müşteri hizmetlerini aradık kullandığımız tarife 8 megabit diye söyledi.
Bugün yine müşteri hizmetleri aradı, tarifemiz bitecek birkaç ay içerisinde. 16 megabit olduğunu söyledi.
Modem arayüzünden baktığımız zaman DSL hızı gelen 6144, giden 799 gözüküyor. En fazla ulaşılabilir 14140 gözüküyor.
Bugün 3 farklı siteden altyapımı sorguladım, eğer doğru ise altyapım 12 Mbps destekliyor.
Farkındayım, iyi bir altyapı ya da internet değil fakat 3 farklı cihazdan bağlanırken bile ping olmuyordu.
Hat zayıflatılmasından ötürü ya da farklı şeylerden ötürü pingim oluyor ya da netim yavaşlıyor diye düşünüyorum.
Pandemi dönemi vs bahane olamaz çünkü 1.5 aydır var. Hiçbir şekilde stabil değil pingim.
Evet, eskiden de 720p izlerken donardı, 1080p hiç izlenmedi ama 480P'ye alışmıştım. Çok şükür izleniyordu, hala daha izleyebiliyorum ama pingli bazen.
Oyun oynarken ise oynayamıyorum, bir tek League of Legends oynuyorum. Ping varken nasıl oynayabilirim ki?
Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

İnternet sağlayıcını değiştirmen en mantıklısı olur.

TTNet'in ping sorunları var ne yazık ki. Sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok. İnternet sağlayacınızı değiştirmeniz en mantıklısı şu an.

Arkadaşlar, ISS değiştirmemi söylüyorsunuz lakin altyapım Türk Telekom altyapısı. Kutu bile yok, telefon direkleri ile uzaktan internet getirdiler. Santral'e uzaklık 1.5-2 km diyor. DSL bir de, fiber de değil. Farklı bir ISS geçersem bir değişiklik olacak mıdır? Altyapım iyi olsa firması ve tarifesi en iyi olana geçmek mantıklı fakat benim durum da bu olur mu? Hangi ISS önerirsiniz? Müşteri hizmetleri ve firması iyi olsun
3 ay öncesine kadar TTNET kullanıyordum. Superonline'a geçtim çok memnunum. Değiştirebilirsen interneti değiştir.
Altyapınız benim ki gibi kötü müydü peki ? Süperonline sözleşmeli , daha kötü olursa ne yapacağım

Arkadaşlar, ISS değiştirmemi söylüyorsunuz lakin altyapım Türk Telekom altyapısı. Kutu bile yok, telefon direkleri ile uzaktan internet getirdiler. Santral'e uzaklık 1.5-2 km diyor. DSL bir de, fiber de değil. Farklı bir ISS geçersem bir değişiklik olacak mıdır? Altyapım iyi olsa firması ve tarifesi en iyi olana geçmek mantıklı fakat benim durum da bu olur mu? Hangi ISS önerirsiniz? Müşteri hizmetleri ve firması iyi olsun.

Altyapınız benim ki gibi kötü müydü peki? Superonline sözleşmeli, daha kötü olursa ne yapacağım.
ISS önerisi altyapınız ile ilgili.
Bu siteden altyapınızı sorgular mısınız? Türknet kullanan insanların ping sorunu olmadığı söyleniyor.

ISS önerisi altyapınız ile ilgili.
Bu siteden altyapınızı sorgular mısınız? TurkNet kullanan insanların ping sorunu olmadığı söyleniyor.

Özgür iletişim 16 diyor, 12 Mbps hızım varmış. 85 TL, fakat şöyle bir durum var. Ben TurkNet'i seçersem onlar gelip kablo çekecekler mi ya da düzeltecekler mi bir şey, benim altyapım yok. Telefon direkleri ile getirdiler interneti, yani var olan internet aynı kalacak sadece TurkNet mi olacak ne değişecek o zaman

Yeni konular

Geri
Yukarı