Akşener: "CHP'den 15 milletvekili istedik, hayatımın en büyük pişmanlığıdır" dedi!

Daha onceden de Kilicdaroglu icin tum sulalem boyunca 15 milletvekili icin tesekkur borcumuz kalacak cart curt diyordu. Siyasilere guvenmeyin

Meral Akşener çok kötü ortalığı karıştırdı belediye seçimlerinde bundan faydalanabilirse AKP çok rahat kazanabilir.
Ulan Turkiye kaybedilmis belediyenin mi onemi var. Bin defa dedik baslarim 9 ay Istanbul veya Ankara belediyesinin cop toplama imkani gidecek diye Turkiyeyi kaybetmeyin diye.

Meral Akşener çok kötü ortalığı karıştırdı belediye seçimlerinde bundan faydalanabilirse AKP çok rahat kazanabilir.

Evet şu an AKP 14 Mayıs'taki halinden daha güçlü, apaçık ortada. Sanırım muhalefetin belediyeleri de gidecek, büyük bir hüsrana uğrayacağız.

Meral akşenerin seçim öncesi saçmalaması asıl MHP'nin işine geldi ve bazıları tekrar MHP'ye oy verdi.

Sonuçta başkanlık seçimini de Erdoğan aldı. Kimi suçlarsan suçla önceki seçimde de (2018) inat edip kendi aday oldu %12 oy aldı.

Kılıçdaroğluna çok kızıyorlar ama seçim kaybedilmesindeki ikincil sebep akşenerdir.

Meral akşenerin seçim öncesi saçmalaması asıl MHP'nin işine geldi ve bazıları tekrar MHP'ye oy verdi.

Sonuçta başkanlık seçimini de Erdoğan aldı. Kimi suçlarsan suçla önceki seçimde de (2018) inat edip kendi aday oldu %12 oy aldı.

Kılıçdaroğluna çok kızıyorlar ama seçim kaybedilmesindeki ikincil sebep akşenerdir.
Öyle bir şey olduğunu pek zannetmiyorum sayıları da pek doğru bilmiyorsunuz. 2007-2011 muhalif MHP seçmenleri şu anda ağırlıklı olarak İyi Parti kitlesine dönüşmüş durumda, ülkedeki muhalefetin biraz artmasının sebebi (İstanbul ve Ankara galibiyetleri) yeni jenerasyonun ailelerinden bağımsız fikirler geliştirmelerine bağlıyorum, tabii ki Tanju Özcan ve Mansur Yavaş gibi bireysellerin oy alması partiden bağımsız oluyor. Neden MHP bu kadar yüksek derseniz AKP'ye geçmişte oy veren ama ekonomik sebeplerden dolayı kendince AKP'yi eleştiren seçmenlerden oluşuyor. Kısacası 13 sene önce de muhalefet ve iktidar bloğu az çok aynı oy oranlarındaydılar, Blok yine %52 yani AKP azalıp MHP artmıyor o blokta oy geçişgenliği oluyor fakat bloklar arası oy geçmiyor.

AKP'nin kaybetmesini istiyorsak, bunun anahtarının sağ muhalefet olduğunu artık anlamamız gerekiyor. Aynı şeyleri 100 kere deneyip, niye olmadı diye 4 sene konuşur dururuz yoksa.
Herkesin bildiği gibi aslında uzun zamandır sağ siyaset deneniyor. Ve belli ki bu siyaset başarısız. Başarısız olduğu gibi kitleleri de uyutuyor. Örneğin Can Atalay hala içeride mesela. Sol, sağ bakmadan her türlü hukuksuzluğun önüne geçilmesi lazım ama IYIP bunu yapacak potansiyelde değil. Partileri bir kenara koyuyorum, sağ siyaset bunu vadetmiyor.

Screenshot_20230624-164616_Instagram.jpg

Herkesin bildiği gibi aslında uzun zamandır sağ siyaset deneniyor. Ve belli ki bu siyaset başarısız. Başarısız olduğu gibi kitleleri de uyutuyor. Örneğin Can Atalay hala içeride mesela. Sol, sağ bakmadan her türlü hukuksuzluğun önüne geçilmesi lazım ama IYIP bunu yapacak potansiyelde değil. Partileri bir kenara koyuyorum, sağ siyaset bunu vadetmiyor.
48, 52'den büyük yani. Anladım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı