Aksi Kanal'ın İngilizce öğrenemeyenler videosu hakkındaki düşünceleriniz

• Konuyu başlatan Zel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 847

Zel

Hectopat
Yer
/POC/
Arkadaşlar selam. İngilizce hakkında sanki bir isyan videosu gibi bir videoya denk geldim. Burada önce Türkçe'nin kurallarını vs. öğrenin diyor. Fakat ben Cambly hakkında dediklerine katılmıyorum çünkü dediği şey "İngilizcenizin konuşulacak seviye de olması gerekiyor" diyor. Ama Cambly'de zaten istediğin kategoriyi seçip ona göre başlıyorsun diye biliyorum. Ek olarak İngilizceyi bilmesen bile sana hem altyazı desteği hem de not olarak dosyalar veriliyor. Sizin görüşlerinizi bekliyorum, özellikle Türkçe kuralları kısmından.

Video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cambly'den yarar almak için konuşacak seviyede olmanız lazım elbette. Eğer öyle değilse zaten kimse size öğretmenlik yapacak değil orada çoğunlukla. Yani oraya gidip rastgele insanlarla konuşmayı beklemeyin yapamazsınız zaten. Kısaca eğer yazdığınız şekilde diyorsa videoda bende katılıyorum.

Doğru demiş, grammar öğrenirken sınıf arkadaşlarımdan birçoğu bu konuda sıkıntı çekiyordu. Mesela zamanları öğrenirken yüklem değişir özne şöyle olur şeklinde öğretilirken Türkçe eksikleri yüzünden anlamıyorlardı. Bir de İngilizce'de cümlenin ögelerinin sırası Türkçe'den daha farklı yani.
Birkaç tavsiye vereyim ben de. İngilizce öğrenirken şunları yapın kesinlikle;
-İngilizce kitap okuyun
-Sözlük karıştırın (bir kelimenin anlamını bilmiyorsanız)
-Dizileri ingilizce altyazılı olarak izlemeye başlayın, daha sonra altyazıyı kapatın. (Türkçe altyazılı dizi izlemek hiçbir fayda sağlamıyor, siz sadece altyazıya odaklanıp ne dediğini bile duymuyorsunuz.)
-İngilizce konuşacak birini bulun. (Eğer turistlerin olduğu bir yerdeyseniz elinizden geldiğince muhabbet etmeye çalışın. Ne kadar kötü konuşursanız konuşun birileriyle konuşmadıkça hiçbir şekilde düzelmeyecek. Türkçe aksanınızı bir türlü yok edemeyeceksiniz eğer konuşmazsanız.)

DeepinScreenshot_select-area_20210318094912.png

Konuyla bir tık alaksız ama Türkiyede Cambly kullanabilen var mı cidden? Günde 30 dakikadan haftada 5 gün kullanılabilen versiyonu aylık 1548 TL.
DeepinScreenshot_select-area_20210318095057.png

Tabii bu şekile de getirilebiliyor ama bir tık abartı gibi sanki.

Cidden çok pahalıymış hocam, ben İzmir'de 1300 TL'ye kursa gidiyorum şuan C1'im. Yüz yüze olanlar buna göre çok daha verimli.
Eki Görüntüle 928022
Konuyla bir tık alaksız ama Türkiyede Cambly kullanabilen var mı cidden? Günde 30 dakikadan haftada 5 gün kullanılabilen versiyonu aylık 1548 TL.
Eki Görüntüle 928026

Cambly'den yarar almak için konuşacak seviyede olmanız lazım elbette. Eğer öyle değilse zaten kimse size öğretmenlik yapacak değil orada çoğunlukla. Yani oraya gidip rastgele insanlarla konuşmayı beklemeyin yapamazsınız zaten. Kısaca eğer yazdığınız şekilde diyorsa videoda bende katılıyorum.
Benim arkadaşımın ingilizcesi çok kötüydü hiç bir şey bilmiyordu. Bana anlattığı deneyim de, "Öğretmenler beni anlamıyordu sonra karar verdik bana dosya gönderip için de kelimeleri çalıştığını söyledi". Şuan 6. Ayı ve görseniz gerçekten inanamazsınız. Ben de çok şaşırdım.
Eki Görüntüle 928022
Eki Görüntüle 928026
Hocam Udemy gibi düşünün. Genellikle indirim oluyor. Ben promosyon koduyla 200 TL'ye getirmiştim yıllığını.
Doğru demiş, grammar öğrenirken sınıf arkadaşlarımdan birçoğu bu konuda sıkıntı çekiyordu. Mesela zamanları öğrenirken yüklem değişir özne şöyle olur şeklinde öğretilirken Türkçe eksikleri yüzünden anlamıyorlardı. Bir de İngilizce'de cümlenin ögelerinin sırası Türkçe'den daha farklı yani.
-İngilizce kitap okuyun
-Dizileri ingilizce altyazılı olarak izlemeye başlayın, daha sonra altyazıyı kapatın. (Türkçe altyazılı dizi izlemek hiçbir fayda sağlamıyor, siz sadece altyazıya odaklanıp ne dediğini bile duymuyorsunuz.)
-İngilizce konuşacak birini bulun. (Eğer turistlerin olduğu bir yerdeyseniz elinizden geldiğince muhabbet etmeye çalışın. Ne kadar kötü konuşursanız konuşun birileriyle konuşmadıkça hiçbir şekilde düzelmeyecek. Türkçe aksanınızı bir türlü yok edemeyeceksiniz eğer konuşmazsanız.)
Dediklerinize şuan da sahibim. Özellikle etrafımı yabancılar ile doldurmaya çalışıyorum.

Benim arkadaşımın ingilizcesi çok kötüydü hiç bir şey bilmiyordu. Bana anlattığı deneyim de, "Öğretmenler beni anlamıyordu sonra karar verdik bana dosya gönderip için de kelimeleri çalıştığını söyledi". Şuan 6. Ayı ve görseniz gerçekten inanamazsınız. Ben de çok şaşırdım.

Hocam Udemy gibi düşünün. Genellikle indirim oluyor. Ben promosyon koduyla 200 TL'ye getirmiştim yıllığını.
Pek bilgim olmadığı için sormuştum zaten, bu şartlar altında alabilecek bir insan olduğunu düşünmüyordum. Udemy gibiyse alınabilir tabii ki. Yıllık 200 gayet iyiymiş.

Pek bilgim olmadığı için sormuştum zaten, bu şartlar altında alabilecek bir insan olduğunu düşünmüyordum. Udemy gibiyse alınabilir tabii ki. Yıllık 200 gayet iyiymiş.
Evet hocam ben de ilk açtığım da çok şaşırmıştım. Zaten Cambly'i bu form dan gördüm. Arkadaşım Yazılıma başlayacağı için ona da tavsiye ettim ama hiç bir şey bilmiyordu. Ve öğretmen ile anlaşamadığını söylemişti. Fakat sonra dan öğretmeni ona kelimeler ezberletmiş ve cümle kurmasını öğretmiş. Bir çok insanın yanlış bildiği şey sadece öğretmen ile konuşuluyor sanması. Yani en azından benim için öyle değil. Ve bunların sonunda tam 6 ay geçti. Onla görüştüğüm de ilk tebrik ettim sonra da ingilizce konuşmalarını dinledim gerçekten inanılmaz bir gelişme var.

-İngilizce kitap okuyun
Başlangıç-orta arası için tavsiye edebileceğiniz bir ingilizce kitap var mı?

Ben genelde podcastlar dinleyerek, yabancı youtube videolarını ingilizce altyazı ile izleyip anlamaya çalışıyorum bir de lightnovelleri bölüm başına 100/150 defa çeviri kullanarak okumaya çalışıyorum (inanılmaz yoruyor.)

Yeterince kelime ve grammer bilgim yok. Sadece gördüğüm/duyduğum kadarıyla ingilizce biliyorum. Grammer öğrenmem gerekli mi? Sadece kitap okuyup çevirip çevirip durarak ihtiyacım olan kelimeleri öğrenebilir miyim?

Ek olarak ingilizce konuşmak gibi bir amacım yok, okuduğumu ve duyduğumu anlamam yeterli benim için.

Başlangıç-orta arası için tavsiye edebileceğiniz bir ingilizce kitap var mı?

Ben genelde podcastlar dinleyerek, yabancı youtube videolarını ingilizce altyazı ile izleyip anlamaya çalışıyorum bir de lightnovelleri bölüm başına 100/150 defa çeviri kullanarak okumaya çalışıyorum (inanılmaz yoruyor.)

Yeterince kelime ve grammer bilgim yok. Sadece gördüğüm/duyduğum kadarıyla ingilizce biliyorum. Grammer öğrenmem gerekli mi?

Ek olarak ingilizce konuşmak gibi bir amacım yok, okuduğumu ve duyduğumu anlamam yeterli benim için.
Ben şuan sadece yabancı arkadaşımlarım var, onlar ile konuşuyorum. Hiç kitaba çalışmadım. 3 aydır onlar ile konuşup, belirli bir seviyeye geldiğimi hissediyorum. Ama bunun hakkında konu açman senin için daha iyi olur.

Geri
Yukarı