Aksiyon kamerasını Webcam olarak ayarlamak

Bilgehan Kartal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, henüz bugün elime geçen AEE Silver Lyfe marka ve model aksiyon kameramı kendi amacının dışında aynı zamanda Webcam olarak da kullanmak istiyorum. Çoğunuzun bildiği üzere bu zaten çok yaygın olmasa da sürekli yapılan bir şey fakat ben bunu kendi aldığım kamerada yapamadım. SD kartı çıkarıp kamerayı şarj kablosu ile PC'ye bağladım. Aygıt yöneticisinden cihazı bulup driverini USB video kamera olarak değiştirecektim fakat aygıt listede gözükmedi. Birkaç bir şeyler denedikten sonra bir şekilde aygıt aygıt yöneticisinde gözüktü fakat bu sefer de yanında ünlem işareti vardı. Ünlem işaretini önemsemeden az önce anlattığım driver değişikliğini yapmak istedim fakat bana hiçbir driver seçeneği sunmadı. Ne yapabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Ben Twitch de webcam olarak Sjcam5000 kullanıyorum. Sizin elinizdeki model için biraz baktım internette ama bir bilgi yok webcam olarak kullanımı için.

Ben Twitch de webcam olarak Sjcam5000 kullanıyorum. Sizin elinizdeki model için biraz baktım internette ama bir bilgi yok webcam olarak kullanımı için.
Ben de biraz bakındım, çoğu kameranın kendisinde "pc camera" diye bir mod var ama ben kabloyu bağladığımda sadece "usb connection" yazıyor. Sanırım Pek mümkün değil bu kamerayla.

Bağladığınız kablonun data özelliği yoksa görmeyebilir. Ben data özelliği olan bir kablo alarak çözmüştüm.
Şimdiye kadar 2 kablo ile denedim, ikisi de şarj girişine giren usb micro b tipindeydi ama data özellikleri olup olmadıkları hakkında bi fikrim yok. Kamerada bir de usb mini b tipi giriş var acaba onu denesem olur mu? Şuan o tip kabloya sahip değilim almam gerekecek denemek için.

Geri
Yukarı