Aktif subwooferı pasif çıkışlı amfiye bağlamak

lokmanbalci

Hectopat
Selamlar.
Kullanmış olduğum sinema sisteminin amfisnin ses çıkışları yandığı için yenisini temin ettim lakin görünüş olarak aynı cihaz fakat subwoofer çıkışı yok.
Elimdeki subwooferı bu amfiye nasıl bağlayabilirim?
Sub.ın arkası
Alttaki cihaz ses çıkışları yanan eski cihaz, üstteki ise ikinci el aldığım cihaz.
Göründüğü üzere tek fark sub çıkışı :(
Yardımınızı beklemekteyim. İyi günler dilerim.

Dosya Ekleri

• IMG-20200318-WA0009.jpeg
    IMG-20200318-WA0009.jpeg
    825,8 KB · Görüntüleme: 201
  • IMG_20200318_115529.jpg
    IMG_20200318_115529.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 227
Amfi güçlüyse stereo bi çıkışın köprüsüne bağlanabilir. Eski amfiniz tamirciye gösterdiniz mi?

Yeterli güçte bir bobin ve yeterli güçte bir kapasitör ile bası çıkışlarda ayırabilirsin.
bass.PNGHatta şöyle bir şemayla daha rahat anlaşılabilir.
Kapasitörün yönü ters ona takılmayın lütfen.

Son düzenleme:
Gösterdim hocam. Hem Bi elektronikciye hem de Sony yetkili servisine baktırdım yapamadılar nedense. Malum ortalık karışık, birine vermektense rvfr kendim yapmayı planlıyorum tabi bu mümkünse
Hocam yapabildiniz mi? Yeni aletin aktif çıkışlarını deneyerek yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Aktif subwooferda sonuçta gain ayarları vardır. Olmadı audio output'dan stereo sesi monoya çevirip o şekilde besleme yapabilirsiniz.

Hocam yapabildiniz mi? Yeni aletin aktif çıkışlarını deneyerek yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Aktif subwooferda sonuçta gain ayarları vardır. Olmadı audio output'dan stereo sesi monoya çevirip o şekilde besleme yapabilirsiniz.
Hocam daha basit Bi dokunuşla çözdüm problemi. Audıo out dan sub in e bağladım hızlı çözdüm hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı