AKTS nedir, ders seçimi nasıl yapılır?

Attığınız SS'e baktım ama minimum sınırı göremedim sanırım maksimumu da 30 oluyor. Mezun olmak için 240 gerekiyormuş yani dönem başına 30 düşüyor. Ama siz ilk dönem olduğunuz için herhalde sanırım az kredi alacaksınız. Diğer dönemler kredi limitiniz artıcaktır herhalde. Normalde ilk sene ilk dönem ders seçtirme olmazdı çoğu okulda sizin şansınıza varmış. Danışmanınıza mail atıp daha detaylı öğrenin dicem ama onu da daha atamamışlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hangilerini seçmemi önerirsiniz. ben Uygarlık ve Türk dili hariç hepsini seçeyim diyorum.
Hocam onlar zorunlu ders olması lazım yani şimdi almazsanız mezun olana kadar elbet almanız gerekicek.😅 Şuan seçmeli alamıyorsunuz heralde veya farklı bir sekmeden seçiliyor üniversitenizin öğrenci sayfasını bilmediğim için bir şey diyemiyorum tam.

Hocam onlar zorunlu ders olması lazım yani şimdi almazsanız mezun olana kadar elbet almanız gerekicek.😅 Şuan seçmeli alamıyorsunuz heralde veya farklı bir sekmeden seçiliyor üniversitenizin öğrenci sayfasını bilmediğim için bir şey diyemiyorum tam.
Anladım hocam :D hepsini seçiyorum o zaman zaten 28 oluyor max. Teşekkür ederim.

Selamlar 🙃

Üniversitenin sitesinden buraya girdim, ders ön kayıta bastığımda böyle bir şey geldi. Bana ders seçtiriyor gibi ama anlamadım, bir de AKTS diyor. AKTS ne demek?

Üniversiteye gideceğim, bu işler nedir ne değildir hiç bilmiyorum. Yardımcı olabilecek var mı ? 🙂

Eki Görüntüle 1160842
1. Sınıfta AKTS pek seninle alakalı durum değil. Çünkü ders programına göre sınırlı ders alabilirsin zaten. Ama alttan üstten dersler girdiğinde AKTS sayısal sınır belirler. Puanlık problem etmeni gerektirmez.

1. Sınıfta AKTS pek seninle alakalı durum değil. Çünkü ders programına göre sınırlı ders alabilirsin zaten. Ama alttan üstten dersler girdiğinde AKTS sayısal sınır belirler. Puanlık problem etmeni gerektirmez.
O zaman hepsini seçiyorum zaten olması gereken bu anladığım kadarıyla.

Geri
Yukarı