Akustik bateri tavsiyesi

enoone

Hectopat
Yer
ev
Daha fazla  
Şimdi bir sorum var; 16 yaşındayım ve bateri çalmayı çok istiyorum. Acaba bana önerebileceğiniz, ilk adımımı atmama uygun bir bateri var mı?

Marka ve model şeklinde atarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam , 20 yaşındayım ve 8 yaşında beri davul çalıyorum şu an hayatımı müzisyenlik ile kazanıyorum öncelikle ne seviyese davul çalıyorsun evin akustik bateriye müsaitmi bütçen nedir bana bunları cevaplarsan sana yardımcı olabilirim :)

Öncelikle,
Başlamak için harika bir yaştasın fakat ben önceliğini elektroniğe vermeni öneririm. Akustik davullar ilk başta senin için sorun olabilir. Odanın akustiği, yaşadığın evin yalıtım seviyesi gibi şeyler seni bu işten soğutabilir. Ailenin sürekli sesten rahatsız olması, komşularında aynı şekilde. Çünkü sen kicke her vurduğunda ses olduğu gibi aşağıya gidecek bunları düşünmeni öneririm. Elektronikle başlaman tekniği öğrenmen açısından oldukça iyi olacaktır, ardından akustiğe geçmen daha mantıklı. Snare, hi hat, açık hi hat, kapalı hi hat gibi kavramlar daha girecek hayatına ve bunların hepsinin aslında wavefrom olarak bakarsan prensip olarak farklılar. O yüzden önce elektronikte işin ilk adımını atıp ardından akustiğe geçmeni öneririm. Daha davulların birde gergi tuneları var. Özgüvenini düşürmeye gerek yok, elektronikle başla ellerini aç zaten akustikte hayat bulursun :)

Öncelikle,
Başlamak için harika bir yaştasın fakat ben önceliğini elektroniğe vermeni öneririm. Akustik davullar ilk başta senin için sorun olabilir. Odanın akustiği, yaşadığın evin yalıtım seviyesi gibi şeyler seni bu işten soğutabilir. Ailenin sürekli sesten rahatsız olması, komşularında aynı şekilde. Çünkü sen kicke her vurduğunda ses olduğu gibi aşağıya gidecek bunları düşünmeni öneririm. Elektronikle başlaman tekniği öğrenmen açısından oldukça iyi olacaktır, ardından akustiğe geçmen daha mantıklı. Snare, hi hat, açık hi hat, kapalı hi hat gibi kavramlar daha girecek hayatına ve bunların hepsinin aslında wavefrom olarak bakarsan prensip olarak farklılar. O yüzden önce elektronikte işin ilk adımını atıp ardından akustiğe geçmeni öneririm. Daha davulların birde gergi tuneları var. Özgüvenini düşürmeye gerek yok, elektronikle başla ellerini aç zaten akustikte hayat bulursun :)
Konuyu biraz hortlatmış gibi oldum fakat bende bateri çalmaya başlamak istiyorum artık.Elektronik bateri olarak önerileriniz nedir?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı