Akvaryum suyu hazırlamada doğru bir şey mi?

Slowmo

Femtopat
Daha fazla  
Ben şu an büyük bir kovaya çeşme suyu koydum, içinede hava pompasını koydum suyu dinlendiriyorum şu an, en azından su bari bir kıvama gelsin. Ve şu da var bende 2 3 ay önceden kalma eski balıkların olduğu bir cam şişe var. Onun kumu taşı duruyor, şu anki dinlendirdiğim kovanın içine döksem? Mantıklı olur mu suyla balık kokusunun karışması için böyle bir şey yapmak doğru olur mu? Akvaryum suyu elde etmek için.

Ben şu an büyük bir kovaya çeşme suyu koydum, içinede hava pompasını koydum suyu dinlendiriyorum şu an, en azından su bari bir kıvama gelsin. Ve şu da var bende 2 3 ay önceden kalma eski balıkların olduğu bir cam şişe var. Onun kumu taşı duruyor, şu anki dinlendirdiğim kovanın içine döksem? Mantıklı olur mu suyla balık kokusunun karışması için böyle bir şey yapmak doğru olur mu? Akvaryum suyu elde etmek için.

Alıcağınız balık türü nedir ona göre yorum yapayım.

Yanlış olur akvaryum başlangıcında akvaryumu doldurup içerisine bakteri kültürü dökerseniz o şekilde boş 1 hafta çalışırsa hem su çok berrak olur devamında ise yavaş yavaş bakteri kültürü oturmaya başlar.

15 adet karides vardı 2 gün önce aldım, bu sabah hepsi ölmüş :(
önce akvaryumu uzun zaman oturtacağım, düşüncem bu.
Başta yanlış yaptık çünkü
Hocam bunu sormamın nedeni tamda buydu eğer karides, lepistes ve diğer minik canlı doğuran türlerden alacaksanız başka akvaryumlardan alınan kumu yıkamadan koymayın önce yıkayın, başka akvaryumun suyundan da eklemeyin sadece aldığınız balığın suyunu eklemelisiniz, ayrıca su düzenleyiceler var böyle 1 hafta beklemenizede gerek kalmaz kaç yıldır balık bakıyorum 3 günden fazla su dinlendirdiğim olmadı su düzenleyicisiz o yüzden bekletecekseniz akvaryuma oksijen sağlamalısınız ayrıca.

Son düzenleme:
Konu eski olsa da cevap vermek istedim. Akvaryuma kum koyacaksanız, süzgeç gibi bir alette yıkayıp akvaryum zeminine koyun. Klorlu çeşme suyunu dinlendirin ve yukarıdaki arkadaşın da belirttiği gibi, su düzenleyicisi kullanarak sudaki ağır metallerin uçmasını sağlayabilirsiniz. Dinlenmiş suyu akvaryuma dökün, pipo filtreyle bir hafta boyunca boş çalıştırın. Dilerseniz bakteri besleyici de ekleyebilirsiniz. Genellikle bir haftanın sonunda balık ekleme işlemi yapılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı