Al Suite'ın fanları doğru düzgün kontrol etmiyor

Rediron07

Hectopat
Yer
İstanbul /Anadolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus VP249QGR 144Hz 1Ms IPS / Corsair Spec Delta Mod Panel 6 Fan RGB / Corsair VS650 Psu / Asus B450M Dragon / Asus Tuf RTX 3060 / AMD Ryzen 5 5600 / Arctic Freezer 34 Duo / GSkill 2x8 16GB 3200mhz / Adata SX8200 Pro 512GB / Seagate Barracuda 2TB / Logitech G29 + Shifter / Logitech G512 / HyperX Pulsefire Haste / SteelSeries Arctis Nova 1/ Windows 10 Pro / Türk Telekom Fiber 100 Mbps / PS2 / PS3 / PS4
Arkadaşlar merhaba,

Sorunum al Suite silent standart Turbo ve Full Speed modlarında fanları hep tam hızda döndürüyor manuel olarak ya Full çalıştırabiliyorum ya da Full kapayabiliyorum. BIOS'tan DC seçili onu PWM'e almam gerektiğini okudum ama alınca al Suite hiçbir işe yaramamaya başladı hiç kontrol etmedi, fan tuning de yapmıştım. Sonra tekrar DC'ye aldım mecburen. Daha önce mavi ekran sorunum olmuştu al Suite kaldırın demişlerdi, al Suite kaldırdığımda kalkmamıştı yanlış bir şeyler olmuştu, ne yeniden yükleniyordu, ne de kalkıyordu bela olmuştu yeniden Windows kurdurtmuştu. Sağ olsunlar çözülmüştü sorun en azından. Ama tekrar kaldırıp kurmamı isterseniz bir daha böyle bir risk alamam. Yardımlarınızı bekliyorum...

ASUS B450M Dragon.
R5 3500X.
2X 8 GB 3200MHz.
Corsair Spec Delta 650W.
ASUS TUF GTX1660S

ai suite 3 . Dostum o program tam bir baş belası belli oyunlarda ciddi FPS düşüşü yaratıyor Windows'un belli dosyalarını değiştirip sistemin canını okuyor. Cyberpunk'ta 25-30 FPS takılma problemi yaşıyordum linkte AI Suite 3 ile alakalı olduğunu söyleyen yazılar vardı. Denedim gerçekten ondan kaynaklı olduğunu gördüm. AI Suite'i nasıl sileceğini linkte anlatmışlar oradaki yönergelerle silebilirsin programı sildikten sonra Windows Media creation Tools ile yükseltme yaparak dosyalarını kaybetmeden Windows dosyalarını tekrar yüklemeni öneririm.

ai suite 3 . Dostum o program tam bir baş belası belli oyunlarda ciddi FPS düşüşü yaratıyor Windows'un belli dosyalarını değiştirip sistemin canını okuyor. Cyberpunk'ta 25-30 FPS takılma problemi yaşıyordum linkte AI Suite 3 ile alakalı olduğunu söyleyen yazılar vardı. Denedim gerçekten ondan kaynaklı olduğunu gördüm. AI Suite'i nasıl sileceğini linkte anlatmışlar oradaki yönergelerle silebilirsin programı sildikten sonra Windows Media creation Tools ile yükseltme yaparak dosyalarını kaybetmeden Windows dosyalarını tekrar yüklemeni öneririm.

Şu an Windows'ta sıkıntı yok, daha önce olmuştu format attım düzeldi ama şu an sadece istediğim hızda kontrol edemiyorum.

Şu an Windows da sıkıntı yok, daha önce olmuştu format attım düzeldi ama şu an sadece istediğim hızda kontrol edemiyorum.

Ben AI Suite'i sildikten sonra argus monitör adlı bir program indirdim oradan rahatlıkla kontrol edebilirsiniz aynı zamanda BIOS üzerinden de kontrol edebilirsiniz ama kesinlikle AI Suite'den kurtulmanızı öneririm.

Al Suite ı kaldırmadan bi çözüm bulabilcek varmı peki
Ben AI Suite'i sildikten sonra argus monitör adlı bir program indirdim oradan rahatlıkla kontrol edebilirsiniz aynı zamanda BIOS üzerinden de kontrol edebilirsiniz ama kesinlikle AI Suite'den kurtulmanızı öneririm.
Sizin dediğiniz son çare başka uygulamalar bulmak. Amacım orjinali kullanmak
Yok mu Al Suite'i kurtaracak?
Bu arada arkadaşlar kasadaki fanlar 3 pinliymiş o yüzden al suite kontrol etmedi pwm de onu anladım dc de nasıl kullanırım onu açıklayabilecek bir arkadaş varmı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı