Alan Wake 2 mi? Resident Evil 4 mü?

ana7s

Femtopat
Daha fazla  
Selam herkese. İyi akşamlar. Xbox Store da güzel bir indirim var. Alan Wake 2 mi, yoksa Resident Evil 4 mü aralarında çok kararsız kaldım. Sizce hangisin almalıyım?
(Alan Wake 2 = 880, Resident Evil 4 = 560.

Selam herkese. İyi akşamlar. Xbox Store da güzel bir indirim var. Alan Wake 2 mi, yoksa Resident Evil 4 mü aralarında çok kararsız kaldım. Sizce hangisin almalıyım?
(Alan Wake 2 = 880, Resident Evil 4 = 560.

Senin oyun keyifine bağlı ikisi de çok iyi oyunlar. Eğer biraz daha daha sindire sindire gerilim ağırlıklı bir şey istiyorsan Alan Wake 2 derim. Ama aksiyon ağırlıkta olsun dersen RE4 daha mantıklı olacaktır.

İkisi de birbirine zıt bir yapıda. Resident Evil 4 aksiyonu oyunda geçirdiğin her saatte artan (ve bu artan aksiyonda yeterli yenilik sağlamayan) ve akıcı olduğu için uzun bir süre keyif almanı sağlayan bir oyun.
Alan Wake ise biraz daha hikâye odaklı ve ağır tempoda olan, hikâye odaklı olmasına rağmen hikâyeyi anlamakta zorlanacağın bir oyun.
Ağır tempo için Alan Wake 2, hızlı tempo için RE4.

Öncelikle Resident evil 4 remake orijinali alıp getirebileceği en iyi seviyeye getirmiş bir oyun gerek mekaniksel olarak gerek hikaye olarak gerek bölüm tasarımlarını alıp çok iyi bir hale getirmişler. Alan wake ise 1. oyundan çok daha iyi bir iş çıkarmış kesinlikle özellikle hikaye oyunun odak noktası olmuş. Resident evil 4 Remake'te ise mekanikler ön planda denilebilir. Bence Resident evil 4 remake önde. Tekrar oynanabilirlik konusunda Resident evil 4 Remake'in daha iyi olduğunu tartışmaya gerek bile yok bence. En kötü 2 3 kez rahat oynatır. Ayrıca RE4R çok daha keyifli bir oyun bence oynanışta çünkü mekaniksel olarak çok dinamik ve çeşitli bir oyun

Son düzenleme:
Öncelikle Resident evil 4 remake orijinali alıp getirebileceği en iyi seviyeye getirmiş bir oyun gerek mekaniksel olarak gerek hikaye olarak gerek bölüm tasarımlarını alıp çok iyi bir hale getirmişler.
Buna katılmıyorum. Resident Evil 4 kendini yenilemek konusunda ve tempo konusunda ne kadar başarısız bir oyunsa Remake'de en az o kadar başarısız. İkisinin de temposu bozuk ve bu bozuk tempoyu düzeltecek bir yenilenme söz konusu değil. RE4'ün formülünü mükemmelleştiren oyun RE Village'dır.

Buna katılmıyorum. Resident Evil 4 kendini yenilemek konusunda ve tempo konusunda ne kadar başarısız bir oyunsa Remake'de en az o kadar başarısız. İkisinin de temposu bozuk ve bu bozuk tempoyu düzeltecek bir yenilenme söz konusu değil. RE4'ün formülünü mükemmelleştiren oyun RE Village'dır.
evet tempo olarak oyun çok hızlı değişiyor buna katılıyorum ama temponun karasız olması bence çok büyük bir eksi olarak sayılmaz. Ayrıca ben oynadığımda oyun boyunca çoğu mekanik gayet yeterli gelmişti tercih meselesi biraz tabii.

Geri
Yukarı