Aldığım Gereksiz Mesaj cezasının nedeni nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lodge

Kilopat
Makaleler
6
Başlık ile alakalı mesaj yazıyorum. Fikrimi paylaşıyorum fakat ceza yiyorum. İki kelam ediyoruz ceza yiyoruz gerçekten bunun nedeni ne? Diğer arkadaşları suçlamıyorum fakat el ile mi seçtiniz? Benim mesajım konunun en az 5. sayfasındaydı. Adam sadece ''Ğ'' yazıyor. Konu ile alakası olmayan mesaj budur. Gerçekten anlayamadım. Diyeceksiniz diğer arkadaşları raporlayın. Bana ceza veren arkadaş bunları görmüyor mu?

1628288045521.png

1628288056521.png

Fikirlerinizi dile getirirken uygun bir üslup, dil, kelime seçmelisiniz. "Adam sadece ''Ğ'' yazıyor" gibi bir cümle sizi ne yazık ki savunamaz. Rapor sistemi yoluyla raporladığınız vakit göremediğimiz mesajları görüp, işlem yapılması gerekiyorsa yapıyoruz. "Diyeceksiniz diğer arkadaşları raporlayın. Bana ceza veren arkadaş bunları görmüyor mu?" Aynı şekilde geçerliliği olmayan bir savunma.

Yeri geliyor denetim sıkışıyor ve onay bekleyen konuların fazla beklememesi adına, ya da raporların fazla beklememesi adına bir konuyu bir anda baştan aşağı inceleyecek vakti anında bulamayabiliyoruz. Burada ise her zaman bahsettiğimiz rapor sistemi devreye giriyor. Öte yandan ekran görüntüsü olarak paylaştığınız mesaja gerekli işlemler yapıldı diğer gereksiz mesajlar ile beraber.

Gözümüzden kaçtığını düşündüğünüz bir mesaj varsa raporlamaktan çekinmeyiniz.

Recep bey benden bir açıklama mı bekliyor? Konuyu görüp tek yapmam gereken düşüncemi paylaşmak. Düşüncelerimi paylaşamaz mıyım? Ayrıca 31'in neresinde uygunsuz bir üslup ve dil var? Masturbasyon ile bağdaştırın, yine kötü bir dil veya üslup değil. Konuyu ben mi kavrayamadım? Kendimi savunmaya çalışmıyorum bence siz savunun çünkü bu cezanın hiçbir yerinde elde tutulur bir neden yok.

Masturbasyon ile bağdaştırın, yine kötü bir dil veya üslup değil.
Kelimelerin ve harflerin nerelerde kullanılması gerektiği de büyük önem taşıyor. Mizah yapmak istiyorsanız onun kategorisi var. Öte yandan sağlık için konuşmak istiyorsanız onun kategorisi aynı şekilde mevcut. Siyasi bir konuyu "Masturbasyon" ile bağdaştırmak anlamsız ve gereksiz.
Düşüncelerimi paylaşamaz mıyım?
Alakalı olduğu sürece ve kurallara uyduğu sürece elbette paylaşabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı