Aldığım PS5 kutusu çok kötü açılmış

Alfirk

Kilopat
Geçenlerde Trendyol'dan PlayStation 5 dijital Slim aldım CFI 2000 Japonya'dan ithal ürün.

Satıcıda aslında güvenilir puanları yüksek bu işi yapan biriydi.

Bugün kargoyu teslim aldım. Paketleme çok sağlamdı. Dış karton kutuyu açtım. Ama kendi kutusu çok dağınıktı. Yırtıklar vardı kolayca açılıyordu her yeri. Şeffaf güvenlik bantları duruyordu ama bilemedim.

Yani sanki sahte gibi geldi. Hiç orijinal durmuyor. Ya da ikinci el ürün mü bu?

Birkaç sene önce bir mağazadan Series S almıştım ama kutusu falan cam gibiydi. Bununla alakası yok.

Bilmiyorum hocam ya gerek yok uğraşmaya ama yine de moralimi bozdu bu durum. Sıfır değil sanki.

Hocam para verip almışsın ürünün kutusunu gördüğünde niye iade etmedin? Böyle "sankiler" ile hareket edeceğine başka yerden alırdın sen bilirsin hayırlı olsun.

Hocam, müşteri olarak yaşadığınız durum bence kötü bir deneyim. Fakat bazen ürünlerin kutusu depoda beklerken veya satıcı firmaya ulaşırken zarar görebiliyor, eğer dediğiniz gibi ürünün açma kapama yerlerinde ki hologramlı şeffaf bantlar duruyorsa ve bahsettiğiniz yırtıklardan PS5'i çıkarıp geri koymak mümkün değilse bence dert etmeyin. Birde yırtık kısımlardan bir kontrol edin ps5 iç kutusunda ezik vs. var mı diye? PS4 iki kutuyla geliyordu, birisi dış kutu ince bir karton diğeri ise ps4'ün içinde olduğu sert bir karton. İade ile filan uğraşmak istemiyorsanız ve ürün sağlamsa kullanın gitsin.

Geçenlerde Trendyol'dan PlayStation 5 dijital Slim aldım CFI 2000 Japonya'dan ithal ürün.

Satıcıda aslında güvenilir puanları yüksek bu işi yapan biriydi.

Bugün kargoyu teslim aldım. Paketleme çok sağlamdı. Dış karton kutuyu açtım. Ama kendi kutusu çok dağınıktı. Yırtıklar vardı kolayca açılıyordu her yeri. Şeffaf güvenlik bantları duruyordu ama bilemedim.

Yani sanki sahte gibi geldi. Hiç orijinal durmuyor. Ya da ikinci el ürün mü bu?

Birkaç sene önce bir mağazadan Series S almıştım ama kutusu falan cam gibiydi. Bununla alakası yok.
Sahte ps5 diye birşey söz konusu olamaz da büyük ihtimal iade ürünüdür forumda bile gezersen görürsün cihazı alıp vazgeçip iade edenler var bu şekil olarak düşün sonuçta sende iade etsen o ürün satılacak

Hocam para verip almışsın ürünün kutusunu gördüğünde niye iade etmedin? Böyle "sankiler" ile hareket edeceğine başka yerden alırdın sen bilirsin hayırlı olsun.
bütün satıcılar aynıydı hepsinde yorum aynı hasarlı kutu açılmış gibi sanki yorumları.

Hocam, müşteri olarak yaşadığınız durum bence kötü bir deneyim. Fakat bazen ürünlerin kutusu depoda beklerken veya satıcı firmaya ulaşırken zarar görebiliyor, eğer dediğiniz gibi ürünün açma kapama yerlerinde ki hologramlı şeffaf bantlar duruyorsa ve bahsettiğiniz yırtıklardan PS5'i çıkarıp geri koymak mümkün değilse bence dert etmeyin. Birde yırtık kısımlardan bir kontrol edin ps5 iç kutusunda ezik vs. var mı diye? PS4 iki kutuyla geliyordu, birisi dış kutu ince bir karton diğeri ise ps4'ün içinde olduğu sert bir karton. İade ile filan uğraşmak istemiyorsanız ve ürün sağlamsa kullanın gitsin.
Büyük ihtimal depo veya transfer sırası hasarıdır bence de hocam. Hologramlı şeffaf bantlar duruyor yırtık yok kutuda sadece köşeler hafif yırtık ve biraz zedelenme var bazı yerlerinde.

Böyle olunca biraz moral bozdu ama iade etmiyorum kullanırız.

Son düzenleme:
Bütün satıcılar aynıydı hepsinde yorum aynı hasarlı kutu açılmış gibi sanki yorumları.

Büyük ihtimal depo veya transfer sırası hasarıdır bence de hocam. Hologramlı şeffaf bantlar duruyor yırtık yok kutuda sadece köşeler hafif yırtık ve biraz zedelenme var bazı yerlerinde.

Böyle olunca biraz moral bozdu ama iade etmiyorum kullanırız.

Ürün Japonya'dan geldiği için kutu açıyorlar ister istemez hem gümrük için kullanılmış havası verme amaçlı hem de bazı durumlarda prizi TR prizi ile değiştirip o şekilde yollamak için. Bazı kişilerde hediye oyunlu sürümü alıyorlar yurt dışından satarken oyun kodunu almak için açıyorlar. Sonuçta bu ürünü mağazadan alan siz değilsiniz başkası dolayısıyla evet 2. el bir ürün alıyorsunuz ama şöyle düşünün ürün piyasaya sürüleli zaten 2-3 ay anca oldu kullanılmış olma ihtimali yok neredeyse sadece kutusu açılıp kapanmış ürün. Kol vs konusunda bir işgüzarlık var mı derseniz Türkiye'de olduğumuz için evet olabilir umarım bir sorun yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı