Aldığım telefonun distribütör garantili olduğunu nasıl anlarım?

Türkolog34

Hectopat
N11 sitesinden Redmi Note 7 aldım ama telefonun distribütör mü yoksa ithalatçı garantili mi olduğunu anlama yolu nedir arkadaşlar? Aldığım sitede Xiaomi Türkiye garantili, Genpa garantili ve global versiyon diye belirtilmiş ancak yorumlarda bir çok insan telefonlarının ithalatçı garantili geldiğinden şikayetçi. Kutudan çıkan garanti belgesinin resmini ekliyorum. Yardımınız için teşekkür ediyorum. WhatsApp Image 2019-10-10 at 22.56.13.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
@Türkolog34 Ben de bugün bir Xiaomi Note 7 aldım kardeşime. Hatta, bayide test ettiğimiz ilk cihaz açılmadı. Faturası kesilmiş cihazı değiştirdiler hemen. Aldığımız cihazda da garantinin nereden sağlandığını belirten bir şey göremedim. Satıcıya göre Türkiye garantili. Ben de doğrulayamadım.

Benim 9T'nin içinde KVK garantili olduğuna dair kart çıkmıştı, arayıp IMEI numarasından doğruladım. Türkiye garantili Xiaomi cihazlar ya KVK ya Evofone garantili oluyor diye biliyorum.

@Türkolog34 Ben de bugün bir Xiaomi Note 7 aldım kardeşime. Hatta, bayide test ettiğimiz ilk cihaz açılmadı. Faturası kesilmiş cihazı değiştirdiler hemen. Aldığımız cihazda da garantinin nereden sağlandığını belirten bir şey göremedim. Satıcıya göre Türkiye garantili. Ben de doğrulayamadım.

Ben de Trendyol üzerinden bir satıcıdan "Xiaomi Türkiye Garantili" ibareli Redmi 8 ve Redmi Note 8 Pro aldım. Redmi 8 bu akşam elime ulaştı Redmi Note 8 in akıbeti şuan belli değil.

Kutunun üzerinde "Xiaomi Türkiye Garantisi" etiketi var. İçerisinden de Xiaomi Türkiye garanti belgesi çıkmakta. Ancak ne ithalatçı kaşesi var ne de yetkili teknik servis adı. Bu durum beni şüphelendirdi.

Genpa üzerinden IMEI sorguladığımda Genpa çıkışlı değildir diyor.
"Yaptığınız IMEI sorgulama işlemi garanti kontrolü için değildir. Sadece cihazınızın Genpa satışlı olup olmadığını göstermektedir. Cihazınız Genpa satışlı olmasa dahi, anlaşmalı olduğumuz tüm markalar için Genpa yetkili servislerinden servis hizmeti alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için [email protected] adresine IMEI numaranızı gönderebilirsiniz. " şeklinde de not yazmışlar. Oradan iletişime geçtim.

KVK dan sorguladığımda kayıt çıkmıyor.

Delta Servis ten sorgulama yaptığımda ise "sonuç bulunamadı" diyor. Oradan da iletişime geçtim. Bakalım geri dönüş olacak mı.

Duruma göre cihazları iade edeceğim.

Ben de Trendyol üzerinden bir satıcıdan "Xiaomi Türkiye Garantili" ibareli Redmi 8 ve Redmi Note 8 Pro aldım. Redmi 8 bu akşam elime ulaştı Redmi Note 8 in akıbeti şuan belli değil.

Kutunun üzerinde "Xiaomi Türkiye Garantisi" etiketi var. İçerisinden de Xiaomi Türkiye garanti belgesi çıkmakta. Ancak ne ithalatçı kaşesi var ne de yetkili teknik servis adı. Bu durum beni şüphelendirdi.

Genpa üzerinden IMEI sorguladığımda Genpa çıkışlı değildir diyor.
"Yaptığınız IMEI sorgulama işlemi garanti kontrolü için değildir. Sadece cihazınızın Genpa satışlı olup olmadığını göstermektedir. Cihazınız Genpa satışlı olmasa dahi, anlaşmalı olduğumuz tüm markalar için Genpa yetkili servislerinden servis hizmeti alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için [email protected] adresine IMEI numaranızı gönderebilirsiniz. " şeklinde de not yazmışlar. Oradan iletişime geçtim.

KVK dan sorguladığımda kayıt çıkmıyor.

Delta Servis ten sorgulama yaptığımda ise "sonuç bulunamadı" diyor. Oradan da iletişime geçtim. Bakalım geri dönüş olacak mı.

Duruma göre cihazları iade edeceğim.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan sorgulama yapın.

Hayır ithalatçı garantili olan telefonlarda da aynı şey yazıyor.
Aynen öyle. İthalat yoluyla gelmesi demek ticari amaçlarla getirilmiş demek. Diğer türlü kişisel/şahsi oluyor ki o da yolcu beraberinde getirilmiş yazıyor.

İthalat yoluyla kaydedilen imei yazıyorsa telefon distributor garantili oluyor.
Peki tedarikçi X firması(ithalatçı garantili) getirdiyse ne yazıyor?

Aynen öyle. İthalat yoluyla gelmesi demek ticari amaçlarla getirilmiş demek. Diğer türlü kişisel/şahsi oluyor ki o da yolcu beraberinde getirilmiş yazıyor.

Peki tedarikçi X firması(ithalatçı garantili) getirdiyse ne yazıyor?
Benim bildiğim garantili oluyor bu şekilde yazan telefonlar. Süresi hakkında bir bilgim yok. Daha iyi bilen bir arkadaş aydınlatırsa öğrenmiş oluruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı