Aldığım telefonun distribütör garantili olduğunu nasıl anlarım?

Türkolog34

Hectopat
N11 sitesinden Redmi Note 7 aldım ama telefonun distribütör mü yoksa ithalatçı garantili mi olduğunu anlama yolu nedir arkadaşlar? Aldığım sitede Xiaomi Türkiye garantili, Genpa garantili ve global versiyon diye belirtilmiş ancak yorumlarda bir çok insan telefonlarının ithalatçı garantili geldiğinden şikayetçi. Kutudan çıkan garanti belgesinin resmini ekliyorum. Yardımınız için teşekkür ediyorum. WhatsApp Image 2019-10-10 at 22.56.13.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Iyi de buradaki sorgulama "yerli" telefonlar icin bile ithalat yoluyla garantili diyor.
Az önce evdeki diğer telefonları da sorguladım. Hepsiburada'dan Meizu Türkiye Garantili olarak aldığımız telefonda da İthalat yoluyla yazısı çıkmakta. Annemin General Mobile marka telefonunda ise İmalat yoluyla yazmakta.

Ne yazmasını bekliyorsunuz ki? Cihaz Türkiye’de resmi satış için gelmiş bir cihaz. Garantili.

Standart bir telefon. Her şey olması gerektiği gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Az önce evdeki diğer telefonları da sorguladım. Hepsiburada'dan Meizu Türkiye Garantili olarak aldığımız telefonda da İthalat yoluyla yazısı çıkmakta. Annemin General Mobile marka telefonunda ise İmalat yoluyla yazmakta.
Sizdeki GM'de imalat demis. Benim sorguladigim General Mobile'da da ithalat diyor.

Bu cihazları zaten distribütörler getiriyor. Yurt dışından "İTHAL" ediyorlar adı üstünde.

Zaten bir cihaz ya normal olarak İthalat yoluyla kaydedilen imei der.
Ya pasaporta kayıt dediğimiz; Yolcu beraberinde kaydedilen cihaz der.
Ya da Kayıt dışı olduğu tespit edilen imei der.

Nadiren de olsa Anakart değişikliği sebebiyle kayıt dışı olduğu tespit edilen imei yazar. Ki bunlarda da değişen anakartı bildirmek gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı