Aldığınız en uzun mavi ekran kodu hangisi?

Swaglikeohio

Hectopat
Evet şimdi, hadi, mavi ekranların kodları ile konuşalım. Sizin tüm hayatınız boyunca aldığınız en uzun hata kodu ne?

Benimki: CRITICAL_PROCESS_DIED
Nedeni: Kardeşim, şimdi bak, CMD'yi yönetici olarak açıyorsun. Ondan sonra taskkill /f /im svchost.exe yazıyorsun ve bilgisayarın asla ısınmıyor.

Şaka bir yana, benim bildiğim en uzun hata kodu bu. "SYSTEM_SCAN_AT_RAISED_IRQL_CAUGHT_IMPROPER_DRIVER_UNLOAD". Daha uzunu var mıdır?

Bilmiyorum ki, hiç bakmadım.
cover.jpg

Evet şimdi, hadi, mavi ekranların kodları ile konuşalım. Sizin tüm hayatınız boyunca aldığınız en uzun hata kodu ne?

Benimki: CRITICAL_PROCESS_DIED
Nedeni: Kardeşim, şimdi bak, CMD'yi yönetici olarak açıyorsun. Ondan sonra taskkill /f /im svchost.exe yazıyorsun ve bilgisayarın asla ısınmıyor.

Şaka bir yana, benim bildiğim en uzun hata kodu bu. "SYSTEM_SCAN_AT_RAISED_IRQL_CAUGHT_IMPROPER_DRIVER_UNLOAD". Daha uzunu var mıdır?
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M

Yeni bilgisayarıma geçtim Allah'a şükür bayağıdır da mavi ekran almıyorum ama eski bilgisayarımda sanırsam VIDEO_TDR_FAILURE idi çünkü ekran kartım bayağı kötüydü ve çöküyordu hep bu kod ile mavi ekran alıyordum.

Yeni bilgisayarıma geçtim Allah'a şükür bayağıdır da mavi ekran almıyorum ama eski bilgisayarımda sanırsam VIDEO_TDR_FAILURE idi çünkü ekran kartım bayağı kötüydü ve çöküyordu hep bu kod ile mavi ekran alıyordum.
Ben AŞIRI overclock yaptığım zaman ekran kartım mavi ekran verdirip görüntüyü yırtıyordu. (Fotoğraf bana ait değil ama bunun aynısının windows 10 mavi ekranlı halini düşünün.)
1625690749237.png

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M
Bunu neden yiyordunuz ki? Ben en son antivirüs kurduğum zaman IQRL_LESS_OR_NOT_EQUAL yiyordum. Ha bir de undervolt yaptıktan sonra arada sırada MACHINE_CHECK_EXCEPTION yediğim de oldu.

Ben aşırı overclock yaptığım zaman ekran kartım mavi ekran verdirip görüntüyü yırtıyordu. (fotoğraf bana ait değil ama bunun aynısının Windows 10 mavi ekranlı halini düşünün.)
Eki Görüntüle 1099889

Bunu neden yiyordunuz ki? Ben en son antivirüs kurduğum zaman ıqrl_less_or_not_equal yiyordum. Ha bir de undervolt yaptıktan sonra arada sırada MACHINE_CHECK_EXCEPTION yediğim de oldu.

Benim ekran kartım o kadar eskiydi ki overclock yapılmıyordu ve fotoğraftaki gibi görüntü bozulup bir anda çöküyor ve mavi ekran veriyordu en sonunda yeni bilgisayarıma geçtim ve Allah'a şükür hiç mavi ekran almıyorum.

Benim ekran kartım o kadar eskiydi ki overclock yapılmıyordu ve fotoğraftaki gibi görüntü bozulup bir anda çöküyor ve mavi ekran veriyordu en sonunda yeni bilgisayarıma geçtim ve Allah'a şükür hiç mavi ekran almıyorum.
1625690960066.png

Şu arkadaş memory clock +930'dan sonra görüntüyü yırtmaya başlıyor. Ben de gidip +1140 girdim. Aha bu geldi başıma. Şimdi yeniden yaptım beyaz ekran yedim ve bilgisayarı yeniden başlattım.

Geri
Yukarı