Alerjik astımı olan biri BioNTech olabilir mi?

Emma Stone

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Arkadaşlar selam benim alerjik astım hastaligim var alerjim ise ev tozuna karşı. Sizce aşının bu hastalığa karşı bir yan etkisi olabilir mi? Aranızda bu hastalığı olan ve aşı olmuş var mı? Bu akşam olacağım aşıyı biraz tedirginim açıkçası.

Arkadaşlar selam benim alerjik astım hastaligim var alerjim ise ev tozuna karşı. Sizce aşının bu hastalığa karşı bir yan etkisi olabilir mi? Aranızda bu hastalığı olan ve aşı olmuş var mı? Bu akşam olacağım aşıyı biraz tedirginim açıkçası.

Bende de astım var ve bugün aşı oldum ama sorun olmadı.
Hastanede yarım saat bekle.

BioNTech aşısının yan etkileri tam olarak açığa çıkarılmadı. Aşı olurken zaten sana verilecek formda yan etkileri ve henüz belirlenememiş etkiler yazacak. Formda aşı sonrası oluşacak etkilerin tamamen sana ait olması için imza atıyorsun, o yüzden kesin bir şey demek doğru olmaz. Alerjiniz varsa BioNTech aşısı olduktan sonra 30 dakika olduğunuz yerde beklemeniz tavsiye ediliyor.
Sana imzalatacakları formdaki alerji ile ilgili kısımı buraya atıyorum.

5- Aşının herhangi bir bileşeninin neden olduğu alerjik reaksiyonlar: Kurdeşen, alerjik cilt döküntüleri ve anafilaktik şok ( aşırı alerjik reaksiyon sonucu boyun bölgesindeki dokulardaki ödem nedeniyle nefes yolunuzda kapanma dahil olmak üzere ölümcül bir alerjik reaksiyondur ) Bilinmiyor ( Mevcut verilerle tahmin edilemiyor )

Formu da buradan inceleyebilirsin: http://baglarbasi.gov.tr/images/for..._mRNA_asisi_aydinlatilmis_onam_riza_formu.pdf

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı