Alfa romeo 156 1.6 TS alınır mı?

Khemani

Centipat
Arkadaşlar öncelikle merhabalar.
Babam ve ben bir japon tutkunuyuz araçlarımızın hepsi alman ve japon.
Benim sorunum ise çok beklemeyip yeni bir araç almak.
Alacagımız araç honda civic 1.6 ies ancak çok beklemeyip elimizdeki para ile bir alfa romeo alma fikri geldi.
Tasarım olarak agresif tasarımı var hosuma gidiyor. Aracın Full paket MK2 alacagımız araç ancak eksileri ve italyan olması (fiat yüzünden) nefret etmemiz beni karasızlıga götürüyor.
Japon piyasası şu durumda uçmuş ancak 2. el düşücek olması endişilendiriyor.
Bu aracın bildigim kadarı ile eksileri.
-Güvenlik eksik.
-Yakıt fazla.
-Varyatör arızası var.
-Yağ yakması çok önemli degil ancak genede yazdım.
-Alt takımın hassas olması (sehir-köy karısık yaşıyoruz)
-2. eli çok kötü durumda.

Yani lafın kısası bu araç alınır mı?
Honda civic 1.6 ies mi alfa romeo 156 1.6 TS mi?
Birisi soch non-vtec 120 beygir yakıtı az.
Birisi doch ayarlı sübob 120 beygir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam honda alırım. Dikkatli kullanıldığı taktirde yağ yakma veya motor arızası vereceğini düşünmüyorum. Civiclerde de hep motor indirme ve yağ yakma şikayeti olur. 2 el piyasasını çok yükselttiler ama şaşırtıcı derecede de satılıyor.. İnsanlar almasa aslında bu fiyatlara araba alınmaz ama çoğu insan ihtiyacı olduğu için alıyor..

Ben olsam honda alırım. Dikkatli kullanıldığı taktirde yağ yakma veya motor arızası vereceğini düşünmüyorum. Civiclerde de hep motor indirme ve yağ yakma şikayeti olur. 2 el piyasasını çok yükselttiler ama şaşırtıcı derecede de satılıyor. İnsanlar almasa aslında bu fiyatlara araba alınmaz ama çoğu insan ihtiyacı olduğu için alıyor.

Haklısınız.
Amcamda fiat palio var ve kalitesi çok düşük alfalarda da varsa diye çok korkuyoruz honda bildigimiz bindiğimiz araç adeta aşığım hondalara. Zaten japonun sağlamlıgı tartışılmaz. Yağ konusunda arabanın yagına haftalık bakarım araba ve motorsiklet ile ilgilenmesini çok severim seçimimiz honda konusunda olacak galiba ancak şu piyasanın düzelmesini bekleyeceğim.

Parça bakımından da bakmak gerek Romeo da durum ne bilmiyorum ama Civic en azından biraz daha parçanın kolay bulunacağı yönündeyim. Konumunuzu bilmiyorum fakat benim bulunduğum şehirde Alfa romeo arıza verse üstün körü yapacakları bir yer. Ustası yok. Hondanın yine bulunabileceğini düşünüyorum. Sosyal medya ve sahibinden, letgo gibi sitelerde biraz fazla zaman geçirirseniz özellikle yeni ilanlar genel olarak uygun fiyatlı almanız için daha kolay olacaktır. Uygun fiyata düşüp kısa sürede satılan araç çok olur.

Bir kere Alfa Romeo 156 "D" segment, Civic "C" segment bir araç.
Sınıfları bile farklı, kıyası bile olmaz bence.
156'nın Honda tarafındaki rakibi Civic değil Accord'dur.
Alfa Romeo 156 ve 159 klasmanının en iyi araçlarından.
Ama ülkemizde Alfa Romeo imajı nedense çok gelişmedi.
Servis-parça ağı, 2. el piyasası bunda büyük etken, o da büyük şehirlerde pek sorun değil.
Ben her açıdan "temizi bulunursa" Alfa Romeo 156 derim.

Arkadaşlar sağ olun ilginiz için teşekkürler civic her zaman görünce içimi sızlatıyor tüylerim diken diken oluyor.
Alfa zaten sadece bir düşünceydi.

Bir kere alfa romeo 156 "D" segment, civic "C" segment bir araç.
Sınıfları bile farklı, kıyası bile olmaz bence.
156'nın honda tarafındaki rakibi civic değil accord'dur.
Alfa romeo 156 ve 159 klasmanının en iyi araçlarından.
Ama ülkemizde alfa romeo imajı nedense çok gelişmedi.
Servis-parça ağı, 2. el piyasası bunda büyük etken, o da büyük şehirlerde pek sorun değil.
Ben her açıdan "temizi bulunursa" alfa romeo 156 derim.

Peki alfa romeonun artıları neler.

Alfa Romeo çok karakteristik sürüşe sahip, sürücüsüne keyif veren arabalar üretir. Eğer günlük kullanacaksanız Bilindik bir Japon veya Alman arabası alın. Alfa Romeo Türkiye'de çok yaygınlaşmadı. Parçasını bulmak ve yürür halde tutmak çok masraflı Türkiye şartlarında. Alfa'yı sürerken alacağınız keyif milyonlara bedel ancak Türkiye'de yukarıda saydığım sebeplerden dikkatli yapılması gereken bir tercih. Genelde parası olan adam gezme arabası olarak garajında tutuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı