Alfais 4354 Flexa çoklayıcı alınırmı?

Bakisanlan

Kilopat
Daha fazla  
Kasamın fanları güç kaynağına bağlı olduğu için sürekli tam devirde çalışıyorlar. 4 tane kasa fanım var ve bunların hepsi 3 pinli. Anakartım Gigabyte B450 S2H, 3 pinli fanları da otomatik olarak kontrol edebiliyor. Dün bir tane kasa fanını SYS_FAN portuna takıp test ettim, kasa sıcaklığına göre hızı ayarlanıyor. Toplamda 4 tane kasa fanım olduğu ve tek bir SYS_FAN portu olduğu için haliyle fan çoklayıcı almam lazım. Bu ürün işime yarar mı tam emin değilim. Aklımda ürün ile ilgili sorular var, ürünün bir ucu güç kaynağına bir ucu da anakarta takılıyor. Bir ucu güç kaynağına takıldığı için acaba benim 3 pinli fanlarım sürekli ful devirde mi çalışır, yoksa anakart tek bir fanda denediğim gibi hızlarını otomatik ayarlar mı?

Ayrıca bir ucunun neden güç kaynağına takıldığını anlamadım, anakarttaki SYS_FAN portundan yeterli enerjiyi çekemediği için mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrı güç girişi olması iyi bir şey çünkü anakarttaki headerlar tek fana güç vermek üzere dizayn edilmiş devrelere sahipler. Eğer oradan 4 fana güç vermeye kalkarsanız büyük ihtimalle zarar görür. 4 tane fan için mecburen çoklayıcı almalısınız fakat bu tür bir ürün için bu fiyat çok fazla. Size şunu öneririm, hem daha kaliteli hem de kutu tipi bir çoklayıcı olduğundan kablo kalabalığını artırmaz: Arctic 10 Port PWM Fan Çoklayıcı Hub Kontrolcü (AR-ACFAN00175A) | Teknobiyotik

Ayrı güç girişi olması iyi bir şey çünkü anakarttaki headerlar tek fana güç vermek üzere dizayn edilmiş devrelere sahipler. Eğer oradan 4 fana güç vermeye kalkarsanız büyük ihtimalle zarar görür. 4 tane fan için mecburen çoklayıcı almalısınız fakat bu tür bir ürün için bu fiyat çok fazla. Size şunu öneririm, hem daha kaliteli hem de kutu tipi bir çoklayıcı olduğundan kablo kalabalığını artırmaz: Arctic 10 Port PWM Fan Çoklayıcı Hub Kontrolcü (AR-ACFAN00175A) | Teknobiyotik
Korkum cihazın 4pin kablosunun anakarta kadar uzanamaması, bunları için uzatıcı falan var mı bildiğin?

Yeni konular

Geri
Yukarı