Alfais fan çoklayıcı nasıldır?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Kasama 3 adet fan alacağım. Anakartımda yer olmadığı için şuan sadece Cha_Fan2 bölümü boşta. Bu bölüme bu kabloyu takıp çoklasam takacağım 3 fanda performanslı şekilde çalışır mı yoksa güç kaybı yaşar mıyım? Almayı düşündüğüm fanlar Arctic P12. Fanın elektrik özellikleri şunlar:

Elektriksel Özellikler
Tipik Gerilim: + 12 V DC
Başlangıç Gerilimi: 2,8 V DC
Kablo uzunluğu: 400 mm

Voltajşimdiki
12 V DC (Norminal)0,20 A
7 V DC0,08 A
5V DC0,06 A

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanabilirsiniz hocam. Bence bu kabloyu alın. Belki daha çok fan lazım olur.
Akasa Flex'a P5 ak-cBFA03-45 Power Supply (PSU) 4pin fan çoklayıcı 75, 98 TL yerine 69, 90 TL.
.

Sorunsuz kullanırsınız. Ben de kullanıyorum. 1 tane daha alacağım kasamın üstüne de 2 fan takacağım o sebeple.
yani bu kabloya 3 fanı sorunsuz takabiliyoruz öyle mi tam güçte ?

Kullanabilirsiniz hocam. Bence bu kabloyu alın. Belki daha çok fan lazım olur.
Akasa Flex'a P5 ak-cBFA03-45 Power Supply (PSU) 4pin fan çoklayıcı 75, 98 TL yerine 69, 90 TL.
.

Hocam benim için pahalı bu zaten kasanın heryeri fan oldu artık ihtiyacım olmayacak

Hocam ben de kasamda olan 3 fan rpm kontrolü için almak istiyorum. Molex bağlantıdan güç alıyorlar ama anakartta yeterli slot yok biraz sesli oluyor haliyle son hızda çalıştığı için. Bu çoklayıcılar 3 fan için de rpm kontrolü yapıyor mu? Tecrübesi olanlar arkadaşlar yazarsa çok sevinirim takipteyim ben de. Gerçi rpm kontrolünü sadece tek bir fan için yapıyormuş. Pek işime yaramaz gibi. Kusura bakmayın yazı kirliliği için.

Yardımcı olacak veya tecrübesini aktaracak başka birileri var mı
Alfais 4336 8 Port Fan Çoklayıcı
Bu fan çoklayıcı nasıldır kullanan var mı

Son düzenleme:
Yardımcı olacak veya tecrübesini aktaracak başka birileri var mı
Alfais 4336 8 Port Fan Çoklayıcı
Bu fan çoklayıcı nasıldır kullanan var mı
3 pinli çoğaltıcı bu. Molex'ten güç alıyor tam güçte fanları döndürüyor. Sizin almayı düşündüğünüz fan 4 pin PWM. O sebeple benim paylaştığım gibi bir çoğaltıcı almanız gerekmekte.

bunun gibi bir şey işine yarabilir stoklarda bulabilirsen. Kullanıyorum memnunum.

Yanlış bilgi. O çoklayıcının hızlı ve yavaş ayarı var. Yani fanlar sadece tam güçte dönmüyor.
Ayar yapmak gerekmediği için PWM fanı önerdim ben zaten. PWM fana 3 pinli hub mantıklı bir seçim olmaz. Eksik fakat yanlış bilgi değil. 12V yerine 6V verirseniz %50 güçte çalışır zaten. Fakat PWM mantığında bu böyle değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı