Alfais fan çoklayıcı alınır mı?

WhyMeBro

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Kontrolcü yerine şu ürünü almaya karar verdim:

TD500 kasam var, 4 adet RGB fanı mevcut. Lakin anakartimda bir adet 3 pinli fan girişi var. Bir de 4 pinli CPU_FAN girişi var. (anakartim bayağı eski)

• Ben bunu CPU_FAN girişine bağlarsam bir sıkıntı olur mu?
  • Kullanılması fanlara zarar verir mi? Çünkü bazıları fanlar son hızda çalışıyor demiş galiba.
  • Bunun yerine biraz daha fazla para verip kontrolcü almak daha mı mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o çalışam mantığı şöyle oluyor bilmiyorsanız anlatayım hepsini tek tek ayarlamak yerine 1 tane fanı yönetir gibi artık çoklayıçı da kaç fan varsa hepsi aynı dönüyor bu da stabil olması sağlıyor.
Benim anakartimin diğer fan girişi 3 pinli, CPU fan ise 4 pinli. Bundan yararlanmak için yani fanların son hızda dönmemesi için CPU fan kısmına mi takayım?
Herkese teşekkür ederim.

Ben de Alfais çoklayıcı kullanıyorum. Ürünün PWM uyumu olduğu yazıyor. Ama benim kasa fanlarımın hepsi 3 pinli olduğu için PWM kullanamıyorum. O yüzden de çoklayıcı da bu özellik çalışıyor mu bilmiyorum. Muhtemelen çalışır. Ben DC modeda kullanarak ve voltaj ayarlayarak istediğim ayarlamaları sıkıntısız yaptım. Anakartınız modern değilse bu şekilde ayarlamanız mümkün olmayabilir.

Ben de Alfais çoklayıcı kullanıyorum. Ürünün PWM uyumu olduğu yazıyor. Ama benim kasa fanlarımın hepsi 3 pinli olduğu için PWM kullanamıyorum. O yüzden de çoklayıcı da bu özellik çalışıyor mu bilmiyorum. Muhtemelen çalışır. Ben DC modeda kullanarak ve voltaj ayarlayarak istediğim ayarlamaları sıkıntısız yaptım. Anakartınız modern değilse bu şekilde ayarlamanız mümkün olmayabilir.
Benim anakartim eski, bu mümkün değil galiba. Aslında biraz daha fazla para verip risk almadan kontrolcü almak var. Ama bu ürün varken kontrolcü almak bana mantıklı gelmiyor. Yani eğer fanlar en yüksek hızda çalışmaz ise sıkıntı yok.

Benim anakartim eski, bu mümkün değil galiba. Aslında biraz daha fazla para verip risk almadan kontrolcü almak var. Ama bu ürün varken kontrolcü almak bana mantıklı gelmiyor. Yani eğer fanlar en yüksek hızda çalışmaz ise sıkıntı yok.

Hocam 14 gün iade hakkınız var alın deneyin olmaz ise iade edin kontrolcü alırsınız.

Geri
Yukarı