Alibaba'dan ürün almak

UfukErsoy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx 3070Ti
i7 12700h
32gb ddr5 4800mhz ram
2+1tb ssd
2k 165hz
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, Alibaba üzerinden toplu olarak ürün almak istiyorum satıcıyla konuştuk kargo ve fiyat konusunda anlaştık ama ödemeyi Money Gram, Western Union veya BTC ile yapmamı istiyor Alibaba üzerinden sipariş başlatıp o şekilde ödeme yapamıyor muyum süreç hep böyle mi işliyor yoksa bu eleman bizi dolandırmaya mı çalışıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, Alibaba üzerinden toplu olarak ürün almak istiyorum satıcıyla konuştuk kargo ve fiyat konusunda anlaştık ama ödemeyi Money Gram, Western Union veya BTC ile yapmamı istiyor Alibaba üzerinden sipariş başlatıp o şekilde ödeme yapamıyor muyum süreç hep böyle mi işliyor yoksa bu eleman bizi dolandırmaya mı çalışıyor?
Net dolandırıcı.

Bitcoin dediyse bu işin içinde bir şey vardır.

Sanki bana dolandırıcı gibi geldi. Almanızı önermem. Örnek vermek gerekirse, çok yakın bir arkadaşım Alibabadan bir ürün alacaktı ve satıcı bitcoin ile ödemesini talep etti, neyse ödedi falan derken ürün çok uzun bir zaman geçmesine rağmen eline ulaşmadı. Dolandırıldı. Bunu yaşamak istemiyorsanız hiç riske atmanızı önermem.

Adamın ödeme istediği yöntemler herhangi bir iade yöntemi olmayan, anonim yöntemler. Büyük ihtimalle dolandırıcı, güvenmeyiniz. Bir şey alırken garantisi olan ödeme yöntemleri seçmeniz gerekir.

Net dolandırıcı.

Bana da öyle geldi Amerika kimliği alibaba ve kargo şirketiyle anlaşmayı falan attı ama ben ödemeyi yaptıktan sonra göndermiyorum dese hiçbir işe yaramaz.
Sanki bana dolandırıcı gibi geldi. Almanızı önermem. Örnek vermek gerekirse, çok yakın bir arkadaşım Alibabadan bir ürün alacaktı ve satıcı bitcoin ile ödemesini talep etti, neyse ödedi falan derken ürün çok uzun bir zaman geçmesine rağmen eline ulaşmadı. Dolandırıldı. Bunu yaşamak istemiyorsanız hiç riske atmanızı önermem.
benim de pek aklıma yatmadı hocam zaten elimizdeki son para onu da çöp etmeyelim.
Adamın ödeme istediği yöntemler herhangi bir iade yöntemi olmayan, anonim yöntemler. Büyük ihtimalle dolandırıcı, güvenmeyiniz. Bir şey alırken garantisi olan ödeme yöntemleri seçmeniz gerekir.

Evet dediğiniz gibi parayı attıktan sonra kaybolsa hiçbir şekilde geri alamam paramı o yüzden sordum işte alibaba üzerinden direkt olarak siparişi başlat diyerek ödeme yapabiliyor muyuz?

Bana da öyle geldi Amerika kimliği alibaba ve kargo şirketiyle anlaşmayı falan attı ama ben ödemeyi yaptıktan sonra göndermiyorum dese hiçbir işe yaramaz.
Zaten minareyi kılıfına uydurmuştur o, elbette gerçek olduğuna inandırmak için belge gösterecek.
Ama sitenin sistemi dışında hiçbir şekilde ödeme yollamayın.

Zaten minareyi kılıfına uydurmuştur O, elbette gerçek olduğuna inandırmak için belge gösterecek.
Ama sitenin sistemi dışında hiçbir şekilde ödeme yollamayın.

Aynen öyle yapacağım sadece alibaba üzerinden ödeme yapabilirim yazacağım zaten dolandırıcıysa kabul etmeyecektir.
Böyle dedi
"We don't accept alibaba for Now
Make bank transfer.
Bitcoin.
Western union.
Money gram."
Dolandırıcı olduğu kanıtlandı sanırım 🤔

Son düzenleme:

Geri
Yukarı