Alıcı ekran kartı seri numarasını istedi, vermeli miyim?

haco

Centipat
Bilgisayarımı satıyorum. Letgo'dan yazan adam mining yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için seri numarasını istedi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Gerçekten kontrol edilebiliyor mu, yoksa başka bir amacı mı var?

Bilgisayarımı satıyorum. Letgo'dan yazan adam mining yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için seri numarasını istedi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Gerçekten kontrol edilebiliyor mu, yoksa başka bir amacı mı var?

Garantiye gönderilirken o kod kullanılır ve sadece servis sorgulayabilir bence vermeyin ve Letgo kullanmayın sahibinden GET daha güvenli Letgo'da bayağı dolandırılanlar var.

Herhangi bir sorun olmaz gayet de sorguluyabilir herkes gibi bu seri numarasıyla birşey yapamaz. Sadece seri numarasıyla işlem yapılabilecek olsaydı herhangi bir vatan vs mağazasına gidip istediği teşhir ürününden dilediği gibi seri numarası elde edebilirdi.

Vermeyin. Ne de olsa ülkemizde dolandırılan çoğu insan böyle saçma sapan şeylerden dolayı dolandırılıyor. Bence vermemelisin. Adama, ne yapacaksınız diye sorar mısınız?

Aynen belki ekran kartı aynıdır ve garantiye gönderecektir ve sizin seri no nuzu kullanacak.
Faturasız sadece seri no ile işlem yapan servis yok türkiyede bilginize.
Ücretli servisler hariç. Yani faturasız bir sadece seri numarası ile bir ürünü garantiye sokamazsınız. Ücretli servis hizmeti alırsınız o ayrı.

Adama sordum yabancı bir arkadaşında public havuzların hepsini içeren 6 yıllık veritabanı varmış, bağlantı vermesi mümkün değilmiş. Kartı Amazon Almanya'dan 2016 Aralıkta aldım çoktan garantisi bitti.

.

Seri numarası ile bir şey yapabileceğini sanmıyorum ama içim rahat etmedi. Adamın kullanıcı adı arif ışık, cem yılmaz resmi var güven vermedi açıkçası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı