Alienware 500Hz monitörü G-Sync olarak kullanma

Orkunnnnn

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
Alienware AW2524HF 500Hz
Merhaba. Alienware'nin 500Hz monitörünü satın almak istiyorum fakat FreeSync teknolojisi olduğu söyleniyor ve ben G-Sync kullanmak istiyorum bunun için FreeSync'nin G-Sync'e dönüştürüldüğü ile ilgili konular gördüm yardımcı olabilir misiniz? Modeli Alienware AW2524HF 500Hz.

Merhaba. Alienware'nin 500Hz monitörünü satın almak istiyorum fakat FreeSync teknolojisi olduğu söyleniyor ve ben G-Sync kullanmak istiyorum bunun için FreeSync'nin G-Sync'e dönüştürüldüğü ile ilgili konular gördüm yardımcı olabilir misiniz? Modeli Alienware AW2524HF 500Hz.
FreeSync monitörlerin bazılarında G-Sync kullanılabiliyor diye biliyorum. Eğer destekliyorsa kullanabilirsiniz.

AW2524H modeli gibi G-SYNC çipi barındırmıyor. 2524H modeli native G-SYNC barındırırken senin sorduğun 2524HF ise G-SYNC uyumlu. "G-SYNC uyumlu" ile "native G-SYNC" farklı şeyler.

Native G-SYNC'in avantajı daha geniş VRR aralığı, daha düşük Input Lag ve değişken overdrive ayarı bulunması. Native G-SYNC bulunması oldukça iyi bir şey ama G-SYNC uyumlu monitörler de gayet işini yerine getirebiliyor. Sorduğun monitörde Native G-SYNC yok, dolayısıyla bu yazdıklarım senin için geçerli değil.

AW2524h modeli gibi G-Sync çipi barındırmıyor. 2524h modeli native G-Sync barındırırken senin sorduğun 2524hf ise G-Sync uyumlu. "G-Sync uyumlu" ile "native G-Sync" farklı şeyler.

Native G-Sync'in avantajı daha geniş vrr aralığı, daha düşük ınput lag ve değişken OverDrive ayarı bulunması. Native G-Sync bulunması oldukça iyi bir şey ama G-Sync uyumlu monitörler de gayet işini yerine getirebiliyor. Sorduğun monitörde native G-Sync yok, dolayısıyla bu yazdıklarım senin için geçerli değil.

Yani monitör G-Sync olarak kullanılabiliyor fakat native G-Sync olarak kullanılamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı