Alienware AW2521HF vs ViewSonic XG2431 vs AOC 25G3ZM

homesick

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bu üç monitör arasında çok kararsız kaldım. Laptopta RTX 4080 var. Oynadığım oyunlar ( CS:GO-DotA2-Rocket League-Diablo-Path of Exile).
Dell Alienware AW2521HF - 2020 model IPS panel 240Hz.
ViewSonic XG2431 --------- 2021 model IPS panel 240Hz.
AOC 25G3ZM --------------- 2022 model VA panel 240Hz.
Motion clarity açısından XG2431 iyi bir seçim gibi duruyor. Çok kararsızım.

Bu fiyat bandında seçenekleriniz arasına Philips Evnia 25M2N5200P/00 da eklenebilir.

Alienware'in sıfırı bulunuyor mı bilmiyorum ama aralarından en iyi o diyebilirim.
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Alienware'in sıfırını bulduğum bir yer var. Neden en iyi olduğunu biraz açar mısınız?
Bu fiyat bandında seçenekleriniz arasına Philips evnia 25M2N5200P/00 da eklenebilir.
Bu yorumdan sonra, daha bi kararsız kaldım 😅
Envia'da güzel monitörmüş bu arada.

Alienware tepkime olarak çok seri bir monitördür. ViewSonic'te aynı şekil kalitelidir, seridir, karma kullanıma uygun parlaklık ve renk kalitesi sunuyor.
İki seçimde üzmez ama tercihin ViewSonic olsun.

İki monitörde üzmez diyorsunuz. Peki ViewSonic'in parlıklığı hakkında ne düşünüyorsunuz? 350 nits yazmasına rağmen gerçeği 250 nits. Purexp light ayarında parlaklık 206 nits ve purexp normal ayarında 155 Nits'e düşüyor. Alienware 400 nits. Alienware purexp ya da DyAc, DyAc+ gibi özelliklerden yoksun. Bir arkadaşımın önerisi, ViewSonic alacaksam gündüz odamı karanlık yapmalıymışım düşük parlaklıktan dolayı. Doğrusu bende ViewSonic'ten yanayım ama beni düşündüren tek şey parlaklık 😭.

İki monitörde üzmez diyorsunuz. Peki ViewSonic'in parlıklığı hakkında ne düşünüyorsunuz? 350 nits yazmasına rağmen gerçeği 250 nits. Purexp light ayarında parlaklık 206 nits ve purexp normal ayarında 155 Nits'e düşüyor. Alienware 400 nits. Alienware purexp ya da DyAc, DyAc+ gibi özelliklerden yoksun. Bir arkadaşımın önerisi, ViewSonic alacaksam gündüz odamı karanlık yapmalıymışım düşük parlaklıktan dolayı. Doğrusu bende ViewSonic'ten yanayım ama beni düşündüren tek şey parlaklık 😭.

Parlaklık hakkında biraz doğru biraz yanlışsın.
Normal Windows üzerinde standart olarak evet 350CD tepe parlaklığı var. Bu arada yeterli bir parlaklık bu.

1691411490100.png

Yanlış olan kısım ise bu parlaklık ile kısıtlı kalmıyor monitör. HDR'nin performansı gayet başarılı. Parlaklığı 500CD'ya kadar çıkartıyor.

1691411551655.png

Haklı olduğun konu Purexp konusu. Fakat bu monitörü hızlandıran bir özellik. Kullanmak zorunda değilsin ya da uygun ayarlar ile daha iyi sonuçlar alırsın. Bütün özelliklerin bir artı bir eksi yönü vardır. Bunları bilerek tercih yapıyoruz. Blurbuster formunda var bu bilgiler. ViewSonic's PureXP vs ULMB. - Blur Busters Forums

@ExclusivePack yardım lütfen.

Parlaklık hakkında biraz doğru biraz yanlışsın.
Normal Windows üzerinde standart olarak evet 350CD tepe parlaklığı var. Bu arada yeterli bir parlaklık bu.
hmm anladım. Doğrusu HDR kullanmayacağım için pek önemli değil onun parlaklık ayarı. paylaştığınız bilgiler rtings'ten alıntı galiba. büyük ihtimalle tetiği ViewSonic'ten yana çekeceğim.

++

@As Nödt XG270 monitörünüzden memnun musunuz? FHD 27 olması ve ppi'ın düşük olması sizi ilk başta rahatsız ettimi? deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba, ben bu üç monitör arasında çok kararsız kaldım. Laptopta RTX 4080 var. Oynadığım oyunlar ( CS:GO-DotA2-Rocket League-Diablo-Path of Exile).
Dell Alienware AW2521HF - 2020 model IPS panel 240Hz.
ViewSonic XG2431 --------- 2021 model IPS panel 240Hz.
AOC 25G3zm --------------- 2022 model VA panel 240Hz.
Motion clarity açısından XG2431 iyi bir seçim gibi duruyor. Çok kararsızım.

@marfix ve @LaMorte merhaba, AW2521HF monitörü hakkında düşünceleriniz nelerdir? Kronik screen burn problemi var mı? Benim senaryomda XG2431 en iyi seçim mi? FHD 240Hz IPS panelde? XG2431 purexp ile parlaklık 150 Nits'e kadar düşüyormuş. Kullanacağım oda çok ışık almıyor. Değerli yorumlarınızı esirgemeyin lütfen. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı